در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515767 تاریخ : 1399/04/21-15:54:45
,11,
20 هزار خانواده ایثارگر تا یکسال آینده خانه دار می شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

20 هزار خانواده ایثارگر تا یکسال آینده خانه دار می شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تامین اعتبار و زمین مورد نظر برای ساخت و تحویل 20 هزار واحد مسکونی جامعه ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، سعید اوحدی امروز در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران در احداث 20 هزار مسکن جامعه ایثارگری گفت: یکی از مشکلات جامعه ایثارگری بحث تأمین مسکن برای آنها است که در این تفاهمنامه تا سقف 20 هزار واحد در استان هایی که لیست خانوارهای مشمول آن تهیه شده و در اولویت قرار دارد تا پایان دولت دوازدهم احداث ها واگذار می شود.

وی افزود: این تعداد واحد مسکونی معادل ساخت و واگذاری همین تعداد مسکن در 10 سال گذشته است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: در روزهای اخیر مصوبه دیگری نیز در بحث ایثارگری در دولت داشته ایم که یکی از آنها افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران بود.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: همچنین با توجه به دستور رئیس جمهور مبنی بر اینکه تا پایان این دولت کلیه مطالبات ایثارگران پرداخت شود، مصوبه دیگری نیز در این خصوص در دولت داشتیم و قرار شد همه مطالبات طی ماههای آتی پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه دیگر بازنشستگی پیش از موعد همسران و فرزندان شهدا که در دولت به تصویب رسید و در راستای تحکیم بنیان خانواده ایثارگران است.

همچنین اوحدی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این تفاهم نامه زمین 20 هزار واحد مسکونی برای ساخت از سوی وزارت راه و شهرسازی تخصیص می یابد، گفت: با اجرای قانون جامع خدمات ایثارگران و آئین نامه های مرتبط در صددیم تا مشکلات صنفی جامعه ایثارگری را رفع کنیم.

وی به مصوبه افزایش 20 درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران تا 50 هزار فقره وام مسکن در دولت در هفته گذشته اشاره و اظهار کرد: این 50 هزار فقره وام مسکن به عنوان پشتیبان تفاهم نامه امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

اوحدی خاطرنشان کرد: اعتبارات ماده 38 قانون جامع خدمات ایثارگران برای پرداخت مطالبات جامعه ایثارگری آماده است و به محض آنکه نیروهای مسلح احکام مورد نظر را ابلاغ کنند، بنیاد شهید آماده پرداخت این اعتبارات به خانواده های شهدا است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران