تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520021 تاریخ : 1399/07/02-09:13:59
,5,
20 هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت ایران افزوده می شود

نصب 2 سکو در میدان هندیجان؛

20 هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت ایران افزوده می شود

سکوی سرچاهی 1000 تنی شماره 8 میدان هندیجان شرکت نفت فلات قاره ایران دیروز (سه شنبه) در محل مورد نظر نصب شد. بر اساس برنامه ریزی انجام شده سکوی شماره 7 میدان هندیجان نیز هفته آینده در موقعیت مورد نظر نصب خواهد شد. پیش بینی می شود با نصب سکوهای سرچاهی 7 و 8 میدان هندیجان در مجموع 20 هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید از این میدان افزوده شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت نفت فلات قاره ایران، با نصب این سکو، تولید در یکی از قدیمی ترین میادین نفتی خلیج فارس افزایش خواهد یافت.

عملیات نصب این سکو با رعایت همه نکات ایمنی و استانداردهای بین المللی رایج در بخش فراساحل انجام شده و پیمانکاران مربوطه نیز با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و ایمنی نسبت به انجام آن اقدام کرده اند.

این پروژه به طور کامل توسط کارشناسان و متخصصان توانمند داخلی و پیمانکاران حوزه فراساحل کشور انجام شد.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده سکوی شماره 7 میدان هندیجان نیز هفته آینده در موقعیت مورد نظر نصب خواهد شد. پیش بینی می شود با نصب سکوهای سرچاهی 7 و 8 میدان هندیجان در مجموع 20 هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید از این میدان افزوده شود.

با نصب این سکوها در آینده، فرازآوری چاه ها برای تولید مصنوعی با تزریق آب، گازرانی یا پمپی کردن چاه ها اجرایی شده و با توجه به اینکه در این سکوها برق و امکانات ایمنی لازم وجود دارد، با استفاده از روش های ثانویه، میزان تولید نفت نیز افزایش می یابد.

این میادین از معدود میادینی محسوب می شوندکه عملیات شیرین سازی نفت خام در بدو تولید و در سکوی تولید میدان بهرگانسر انجام می شود. با نصب این سکوها، دسترسی به چاه ها بیشتر می شود و ایمنی چاه ها نیز با توجه به وجود تاسیسات سرچاهی نصب شده از جمله پنل کنترل و ایمنی سرچاهی، سیستم های اعلام حریق، سیستم های کنترل چاه ها و سیستم های برق و ابزاردقیق از سطح کیفی و ایمنی بالاتری برخوردار خواهد بود.

سختی های نصب این سکوها وجود 7 چاه تولیدی در سکوی 7 و 4 چاه در سکوی 8 است. همچنین عمق کم آب انجام عملیات را در ساعات محدودی از شبانه روز ممکن می کند و نیاز به شناورهای با آبخور کم دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران