جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 250081 تاریخ : 1395/09/09-11:56:58
,13,17,
2 کانون مرغ تخم‌گذار دیگر در تهران آلوده به آنفلوآنزا شد

2 کانون مرغ تخم‌گذار دیگر در تهران آلوده به آنفلوآنزا شد

دو کانون مرغ تخم‌گذار دیگر در شهرستان ملارد که در مجاورت واحدهای آلوده قبلی بود، آلوده تشخیص داده شد و عملیات معدوم‌سازی، پاک‌سازی و ضدعفونی گلّه آلوده و اعمال ضوابط قرنطینه‌ای در آن منطقه در حال انجام است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، سازمان دامپزشکی کشور بعد از ارائه گزارش خبرگزاری تسنیم در خصوص رخداد بیماری آنفلوانزای پرندگان در 2 مرغداری استان تهران و ایجاد شرایط قرنطینه‌ای و تلف شدن حدود 5600 پرنده از کل حدود 283 هزار و 500 پرنده موجود در مرغداری‌های تهران، اطلاعیه‌ای در خصوص شیوع آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان صادر کرد.

در این اطلاعیه اشاره شد: «بر اساس نتایج آزمایشگاهی به‌دست آمده نوع بیماری، آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان و تحت تیپ آن H5N8 و مشابه ویروس در گردش در اروپا است، در همین ارتباط عملیات معدوم‌سازی گله‌های آلوده، پاک‌سازی و ضدعفونی واحدها به‌شکل بهداشتی و در حداقل زمان ممکن صورت پذیرفته است».

در این اطلاعیه خطاب به مرغداری‌های این استان مطرح شد: «لازم است مدیریت واحدهای پرورش طیور صنعتی با تشدید ضوابط امنیت زیستی اقدامات لازم را در خصوص جلوگیری از ورود آلودگی به مزرعه معمول دارند.

ازآنجایی که پرندگان مهاجر به‌عنوان مهم‌ترین عامل ورود آلودگی به کشورها مطرح بوده و می‌توانند طیور روستایی را نیز آلوده نمایند، لذا از کلیه مردم شریف تقاضا دارد ضمن گزارش هرگونه تلفات غیرعادی، از خرید طیور روستایی از بازارچه‌ها و قبل از اطمینان از سلامت آن جدا خودداری نمایند».

بنابر این گزارش برائی‌نژاد مدیرکل دامپزشکی استان تهران نیز در گفتگو با تسنیم اظهار داشت که عملیات شبانه‌روزی برای جلوگیری از انتشار این بیماری به سایر مرغداری‌های کشور در حال انجام است اما بر اساس اطلاعیه جدید سازمان دامپزشکی کشور این ویروس دوباره در مرغداری‌های دیگر استان تهران گسترش یافته است.

در اطلاعیه شماره 2 سازمان دامپزشکی کشور درباره بیماری آنفلوآنزای فوق‌حاد پرندگان در استان تهران، آمده است: «کارشناسان این سازمان ضمن اعمال تدابیر مراقبتی ویژه، عملیاتی گسترده‌ای را در کلیه مرغداری‌های استان مذکور و سایر واحدهای پرورش طیور کشور تدارک دیده‌اند.

در همین راستا طی پایش صورت گرفته دو کانون مرغ تخم‌گذار دیگر در همان شهرستان و در مجاورت واحدهای آلوده قبلی مورد شناسایی و تأیید آزمایشگاهی قرار گرفته و عملیات معدوم‌سازی، پاک‌سازی و ضدعفونی گله آلوده و اعمال ضوابط قرنطینه‌ای در منطقه در حداقل زمان ممکن صورت پذیرفته است».

در ادامه این اطلاعیه آمده است: «لازم است مدیریت واحدهای پرورش طیور صنعتی با تشدید ضوابط امنیت زیستی اقدامات لازم را در خصوص جلوگیری از ورود آلودگی به مزرعه معمول دارند».

دامپزشکی از مردم خواسته است ازآنجایی که پرندگان مهاجر به‌عنوان مهم‌ترین عامل ورود آلودگی به کشورها مطرح بوده و می‌توانند طیور روستایی را نیز آلوده نمایند به‌منظور جلوگیری از هرگونه تلفات غیرعادی، از خرید طیور روستایی از بازارچه‌ها و قبل از اطمینان از سلامت آن جدا خودداری نمایند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران