از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516941 تاریخ : 1399/05/08-16:34:00
,17,
2 میلیارد کارگر غیر رسمی، قربانی مشکلات مالی کرونا در جهان

2 میلیارد کارگر غیر رسمی، قربانی مشکلات مالی کرونا در جهان

جدیدترین گزارش بانک جهانی نشان می دهد کارگران غیررسمی که تعداد آنها 2 میلیارد نفر برآورد می شود، متحمل بیشترین خسارت مالی به سبب شیوع کرونا در جهان شده اند.

به گزارش بانک و صنعت، بنابراعلام سازمان جهانی کار، حدود 2 میلیارد کارگر غیررسمی در جهان وجود دارد که این رقم حدود 62 درصد از نیروی کار را در جهان به خود اختصاص می دهد. افرادی که به سبب شیوع بیماری کرونا و رکود بازار کاردر جهان، با بیشترین بحران روبرو شده اند.

بانک جهانی می گوید میزان درآمد کارگران غیررسمی در مقایسه با کارگران رسمی حدود 19 درصد کمتر است. همچنین دولت ها چنان که باید از این کارگران در دوران کرونا حمایت نکرده اند.

پیشتر بانک جهانی اعلام کرده بود در سناریوی خوش بینانه، امسال تعداد مردم در فقر شدید به 679 میلیون نفر و در سناریوی بدبینانه به 719 میلیون نفر خواهد رسید، در حالی که پیش از بحران کووید-19 پیش بینی می شد که در سال 2020، تعداد فقیران جهان به 595 میلیون نفر کاهش یابد.

در ماه آوریل، بانک جهانی برآورد کرده بود که به علت بیماری کووید-19، 40 تا 60 میلیون نفر به فقر شدید کشیده شده اند. از آن زمان تا کنون، کانون شیوع کرونا از شمال آمریکا و اروپا به جنوب کره زمین کشیده شده است. این مسئله، باعث افزایش تلفات در کشورهایی با درآمد پایین و متوسط شده و هم زمان، هزینه های اقتصادی آن ها را هم افزایش داده است. در نتیجه، برآورد بانک جهانی نیز تغییر کرده است.

بانک جهانی با توجه به گزارش چشم انداز اقتصادی جهان، دو سناریو برای تاثیر کووید-19 روی فقر طراحی کرده است. در سناریوی اول، میزان شیوع بیماری در سطح کنونی باقی می ماند و فعالیت های اقتصادی از سر گرفته می شوند.

اما در سناریوی دوم، میزان شیوع بیشتر و طولانی تر می شود و محدودیت های فعالیت های اقتصای نیز باقی مانده و یا حتی بیشتر می شود. در سناریوی دوم، شرکت های آسیب پذیر به کل از بازار کنار گذاشته می شوند. میزان مصرف خانوارها به شدت کاهش می یابد و بعضی از کشورهای با درآمد پایین، با خطرات مالی گسترده ای روبرو خواهند شد. در سناریوی اول، رشد اقتصادی جهان منفی 5 درصد و در سناریوی دوم، منفی 8 درصد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران