در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519307 تاریخ : 1399/06/20-17:18:42
,25,
2 اقدام مهم شرکت فولاد مبارکه برای حمایت از سهامداران

در راستای تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو انجام شد؛

2 اقدام مهم شرکت فولاد مبارکه برای حمایت از سهامداران

معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های فولاد مبارکه اعلام کرد: این شرکت در راستای سیاست های دولت و تاکید رئیس هیات عامل ایمیدرو برای حمایت از سهامداران و شرکت های سرمایه پذیر، امروز (19 شهریور 99) 2 اقدام مهم انجام داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، غلامرضا طاهری با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به روند منفی هیجانی ایجاد شده در بورس طی هفته های اخیر –که منجر به ایجاد فضای نامطمئن در جامعه سهامداران حقیقی و درنتیجه، خروج نقدینگی از این بازار شده است- شرکت فولاد مبارکه نسبت به حمایت از سهام داران خود و شرکت های سرمایه پذیر اقدام کرد.
وی افزود: در نخستین اقدام، با توجه به صدور مجوز خرید سهام خزانه، پیگیری برای دریافت مصوبه از هیات مدیره شرکت، توسط معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در دستور کار قرار گرفت و این موضوع براساس دستورالعمل افشای اطلاعات با اهمیت، طی اعلامیه شفاف سازی در سامانه کدال، اطلاع رسانی شد.
معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های فولاد مبارکه با اشاره به اقدام دیگر این شرکت برای حمایت از بازار سرمایه تصریح کرد: حمایت از سهام شرکت های موجود در پرتفوی شرکت فولاد مبارکه (سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، فولاد هرمزگان و سرمایه گذاری توکا فولاد) به فراخور فضای حاکم بر آنها، گام دیگر حمایتی بود.
وی افزود: این شرکت ضمن همراهی هوشمندانه و مقتدرانه با خریداران سهام این شرکت ها، برای ایجاد آرامش در فضای معاملاتی سهام شرکت های مذکور و رفع نگرانی جامعه سهامداران تلاش کرد.
طاهری با اشاره به نتایج حاصل از اقدامات حمایتی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: انتشار خبر مربوط به پیگیری مجوز خرید سهام خزانه در بازار، سبب تقویت جو اعتماد و ایجاد فضای خوش بینی و در نتیجه افزایش تقاضای خرید سهام شرکت فولاد مبارکه در قیمت های منفی روز جاری شد. این موضوع در نهایت منجر به ثبت قیمت سهام شرکت در درصدهای مثبت شد.
وی ادامه داد: با تغییر روند ایجاد شده در سهام سایر شرکت های معدنی و فولادی همه شرکت های پرتفوی گروه فولاد مبارکه در کنار سهام این شرکت، روز جاری را سبزپوش به پایان رساندند.
معاون سرمایه گذاری و امور شرکت های فولاد مبارکه با اشاره به پیشنهاد تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک گفت: در کنار اقدامات یاد شده، اجرای پیشنهاد ایمیدرو مبنی بر تشکیل صندوق سرمایه گذاری مشترک شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرمایه 300 هزار میلیارد ریالی، حمایت های بیشتر از سهامداران را به دنبال خواهد داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 168
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران