تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1916 تاریخ : 1390/06/17-00:00:00
,8,
ششمین عرضه نفت خام هیچ خریداری نداشت

در بورس کالا:

ششمین عرضه نفت خام هیچ خریداری نداشت

:ششمین عرضه نفت خام سنگین صادراتی امروز به قیمت 109 دلار و 12 سنت با پرمیوم 1.5 دلار بدون هیچ خریداری بر روی میز فروش ماند و تعداد خریداران از شش متقاضی در نخستین عرضه‌ه

 

به گزارش روز پنج شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،ششمین عرضه نفت خام سنگین صادراتی ظهر امروز بر روی تابلوی معاملات به قیمت 109 دلار و 12 سنت به اضافه 1.5 دلار پرمیوم در تابلوی معاملات درج شد .
این محموله 500 هزار بشکه‌ای بدون هیچ متقاضی برای خرید بر روی میز فروش ماند.بازار هدف این محموله شمال غرب اروپا بود و تسویه آن نیز به صورت 20 درصد نقد پس از انعقاد قرارداد و 80 درصد دو روز قبل از بارگیری از خریدار دریافت می‌شود.
در نخستین عرضه نفت خام در بورس نفت که در ماه‌ةای اخیر انجام شد 6 متقاضی خرید وجود داشت ولی در عرضه‌های بعدی تعداد خریدارن به مرور کاهش یافت. شاید بتوان یکی از دلایل این مسئله را عدم توجه عرضه کننده به درخواست خریداران در خصوص تغییر شرایط عرضه دانست،  بنابراین پس از کاهش تعداد خریداران در عرضه‌های پیشین به 2 متقاضی، در عرضه امروز  تعداد آنها به صفر رسید.
 
نخستین محموله نفت خام در 22 تیر ماه انجام و عرضه‌های بعدی آن به ترتیب در تاریخ‌های 12، 19، 26 مرداد و 2 شهریور ماه انجام شد که تنها چهارمین عرضه آن به فروش نیمی از محموله انجامید.
بر اساس این گزارش در 5 عرضه‌ قبلی نفت خام خریداران در خصوص قیمت و نحوه پرداخت پول اعتراض داشتند و خواهان تغییر شرایط بودند. بر این اساس جلسات متعددی با شرکت ملی نفت ایران، خریدارن و بورس کالا انجام شد، ولی تا کنون هیچ تغییری در شرایط عرضه انجام نشده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران