تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1902 تاریخ : 1390/06/15-00:00:00
,1,
دلایل قیمت بالای خودرو اعلام  شد

دلایل قیمت بالای خودرو اعلام شد

دبیر انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: با توجه به بالا بودن ریخت و پاش شرکتهای خودروساز، قیمت تمام شده تولیدات این واحدها نسبت به مشابه خارجی آنها بسیار بالاتر است

 با اشاره به تصویب قانون ارتقاء کیفیت خودرو و تولیدات داخل اظهار داشت: موضوع مهمی که کمتر به آن توجه می‌شود بیش از حد بزرگ بودن کارخانه‌های خودروسازی و بالا بودن تعداد شاغلین در این واحدها است که قیمت تمام شده خودرو را افزایش داده است.
به گفته وی، در حال حاضر با توجه به بالا بودن ریخت و پاش شرکت های خودروساز قیمت تمام شده تولیدات این واحدها نسبت به مشابه خارجی آنها بسیار بالاتر است.
امامی افزود: زمانی که پیکان با قیمت 4 میلیون و 500 هزار تومان عرضه می‌شد قیمت تمام شده قطعات این خودرو حدود یک میلیون و 300 هزار تومان بود و بقیه مبلغ فروش شامل سود و یا هزینه‌های سربار کارخانه می‌شد.
وی ادامه داد: در آن زمان ایران خودرو حدود 14 هزار نفر پرسنل داشت ولی الان این رقم به بیش از 20 هزار نفر رسیده است.
وی اظهار داشت: در آن زمان برآورد ما این بود که ایران خودرو با نصف تعداد پرسنلش می‌تواند به همان میزان تولید دست یابد.
وی افزود: خودروسازان در برخی فعالیتها مانند تحقیق و توسعه که باید بیشتر خرج کنند، این کار را انجام نمی‌دهند و در مقابل، هزینه زیادی را در فعالیت‌های غیر ضروری صرف می‌کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران