تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312464 تاریخ : 1396/10/08-09:48:42
,17,
19 هزار میلیارد ریال سهام شرکت های دولتی به مزایده گذاشته می شود

19 هزار میلیارد ریال سهام شرکت های دولتی به مزایده گذاشته می شود

سخنگوی سازمان خصوصی سازی از مزایده سهام دولت در 25 شرکت در 18 دی ماه خبرداد و گفت: ارزش ریالی این بنگاه ها 19 هزار میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سیدجعفر سبحانی با برشمردن مهمترین شرکت هایی که مزایده می رود، اظهار داشت: 100 درصد سهم دولت در شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود به قیمت حدود پایه 15 هزار و 510 میلیارد ریال با 20 درصد حصه نقدی و اقساط 7 ساله مهمترین شرکت دولتی است که این بار برای فروش گذاشته می شود.

در این مزایده بلوک 100 درصدی سهام شرکت کشاورزی دامپروری سفیدرود شامل 3 میلیون و 17 هزار و 771 سهم به قیمت پایه هر سهم 5 میلیون و 140 هزار و 771 ریال و ارزش کل پایه 15 هزار و 510 میلیارد و 920 میلیون و 326 هزار ریال واگذار خواهد شد.
سبحانی افزود: همچنین 100 درصد سهم دولت در شرکت پرورش کرم ابریشم ایران با قیمت پایه 2 هزار و 360 میلیارد ریال در مزایده 18 دی ماه عرضه می شود.
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی عرضه 10 درصد باقیمانده از پتروشیمی دهلران سپهر به قیمت پایه 30 میلیارد ریال و شرکت عمران و مسکن سازان گلستان با قیمت پایه 10 میلیارد ریال را از دیگر شرکت هایی برشمرد که به مزایده می رود.
سبحانی افزود: در این دوره از مزایده، چندین فروشگاه و دارایی شرکت پشتیبانی امور دام کشور در تهران و شهرهایی چون اهواز و ساری عرضه می شود که قیمت پایه آنها از 60 تا 90 میلیارد ریال متغییر است.
وی به مزایده 14 جایگاه سوخت در این مزایده اشاره کرد و گفت: از این تعداد 3 جایگاه به استان اصفهان اختصاص دارد و سهم استان های البرز، آذربایجان غربی و هرمزگان هرکدام 2 جایگاه بوده و بقیه جایگاه ها مربوط به استان های مازندران، قزوین، فارس، خوزستان و تهران است.
سخنگوی سازمان خصوصی سازی مجموع ارزش جایگاه های سوخت عرضه شده را هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
سبحانی گفت: متقاضیان خرید، تا پایان وقت اداری روز 17 دی ماه فرصت دارند پاکت پیشنهاد قیمتی خود به همراه مدارک مربوطه را به سازمان خصوصی سازی ارایه کنند و مزایده یاد شده و بازگشایی پاکت های پیشنهادی ساعت 14 روز 18 دی ماه انجام می شود.
وی این مزایده را بزرگترین مزایده خصوصی سازی در سال جاری ندانست و گفت: پاییز گذشته 41 جایگاه سوخت یکجا عرضه شد که بزرگترین مزایده امسال از نظر تعداد بود ضمن آنکه از نظر قیمت و ارزش نیز مزایده های دیگری با قیمت بیش از 20 هزار ریال در سال جاری با موفقیت انجام شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران