در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1886 تاریخ : 1390/06/15-00:00:00
,2,
بانک توسعه صادرات ایران 2میلیارد دلار اختصاص داد

برای صدور تجهیزات و پروژه های آب و فاضلاب

بانک توسعه صادرات ایران 2میلیارد دلار اختصاص داد

بانک توسعه صادرات ایران و وزارت نیرو، توافق نامه ای تا سقف دو میلیارد دلار برای صدور خدمات فنی و مهندسی طرح های مربوط به آب و فاضلاب امضاء کردند.

 به گزارش روز سه شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، این توافق  نامه به امضای آقای بهمن وکیلی مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران و آقای محمدرضا عطارزاده معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا رسید.

بانک توسعه صادرات ایران در این توافق نامه آمادگی خود را برای اجرای طرح های احداث یا توسعه نیروگاه های برق آبی و اجرای پروژه های آب و فاضلاب در کشور عراق یا سایر کشورهای هدف به صورت صدور خدمات فنی و مهندسی و یا سرمایه گذاری در داخل یا خارج از کشور تا سقف 2 میلیارد دلار از محل منابع این بانک و صندوق توسعه ملی اعلام نمود.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در مراسم امضای این توافق نامه با اشاره به آمادگی بانک توسعه صادرات برای تامین مالی طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی مناسب هستند، گفت: سقف اعتباری در نظر گرفته شده برای صنعت آب و آبفای کشور، بسیار مناسب بوده و امیدواریم که بخش خصوصی بتواند با استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده، عملکرد مناسبی داشته باشد.

آقای وکیلی در این جلسه گفت: هدف از تدوین این توافق نامه، حمایت از بخش خصوصی در جهت سرمایه گذاریهای بیشتر جهت مطالعه و اجرای طرح های مربوط به آب و آبفا در کشور عراق و سایر کشورهای هدف می باشد.

همچنین در این مراسم، آقای محمدرضا عطار زاده، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا نیز ضمن تشکر از بانک توسعه صادرات ایران ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم نامه موجب بهره مندی بیشتر شرکت های خصوصی از تسهیلات صادراتی بانک توسعه صادرات شده و قدم مثبتی در جهت توسعه صادرات محصولات آب و آبفای کشور برداشته شود.

خاطرنشان می شود بیش از 20 کشور دنیا از تجهیزات صادراتی و خدمات فنی و مهندسی شرکت های ایرانی فعال در حوزه آب و آبفا استفاده می کنند.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 180
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران