تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1879 تاریخ : 1390/06/14-00:00:00
,1,
بانک صادرات ایران شصت ساله شد

بانک صادرات ایران شصت ساله شد

هم اکنون دولت جمهوری اسلامی نزدیک به 32 درصد، شرکتهای سرمایه گذاری استانی 40 درصد، کارکنان بانک صادرات 5 درصد،اشخاص حقوقی 14درصد و اشخاص حقیقی نیز 9 درصد سهام بانک صادرا

به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت، بانک صادرات ایران در پانزدهم شهریور 1331 بعنوان دومین بانک خصوصی کشور (پس از بانک بازرگانی) با نام بانک صادرات و معادن بصورت سهامی عام با سرمایه 20 میلیون ریال که 50 درصد آن نقداً پرداخت شده بود، بعنوان یک بانک خصوصی تاسیس و با سیزده کارمند، اولین شعبه خود را در کوچه تکیه دولت بازار بزرگ تهران راه اندازی کرد.

به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت  به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، احترام به مشتری، خلاقیت و نوآوری، صداقت و درستکاری و گسترش روزافزون شعب، برنامه های استراتژیک بانک صادرات ایران در بدو تاسیس بوده که براین اساس این بانک توانست طی مدت زمان کوتاهی به پیشرفت قابل توجهی دست یابد و بعنوان رقیبی جدی برای کلیه بانکها در عرصه بانکداری ایران بدرخشد.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران بانک صادرات در هفتم خرداد 1358 با تصویب لایحه ای از سوی مجلس محترم شورای اسلامی ملی شده و در زمره بانکهای تجاری دولتی کشور جای گرفت تا اینکه در خرداد سال 88 با عرضه 5 درصد سهام بانک در بورس،مجددا به جرگه بانکهای خصوصی کشور پیوست و عنوان بزرگترین بانک خصوصی کشور را از آن خود نمود.

هم اکنون دولت جمهوری اسلامی نزدیک به 32 درصد، شرکتهای سرمایه گذاری استانی 40 درصد، کارکنان بانک صادرات 5 درصد،اشخاص حقوقی 14درصد و اشخاص حقیقی نیز 9 درصد سهام بانک صادرات ایران را در اختیار دارند.

اولین شعبه خارج از کشور بانک صادرات در سال 1340 در هامبورگ آلمان تاسیس و پس از آن شعب خارجی این بانک یکی پس از دیگری به افتتاح رسیدند. هم اکنون بانک صادرات ایران مالکیت 4 بانک مستقل دایر در خارج از کشور (بانک صادرات تاشکند، پی ال سی لندن، فیوچر بانک بحرین و آرین بانک افغانستان) را در اختیار دارد و افزون بر آن واحدهای بانکی متعلق به این بانک در اروپا و آسیا بالغ بر 30 واحد است.

بانک صادرات ایران در حال حاضر یکی از گسترده ترین شبکه شعب بانکی ایران را با در اختیار داشتن 3 هزار شعبه فعال در اختیار دارد. افزایش سرمایه این بانک به مبلغ 24197 تصویب و بزودی اجرا خواهد شد و این بانک که از سال 1379 ارائه خدمات الکترونیکی آن لاین را آغاز کرده هم اکنون در زمینه های تعداد شعب آن لاین، تعداد دستگاه های خودپرداز، پایانه های فروش (pos) و ارایه خدمات بانکی از طریق تلفن همراه و اینترنت رکورددار نظام بانکی ایران است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران