تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1860 تاریخ : 1390/06/12-00:00:00
,8,
سهام «عدالت» کارگران در مراحل اداری مانده است

یک مقام شورای اسلامی کار

سهام «عدالت» کارگران در مراحل اداری مانده است

:با پایان ثبت‌نام 3/3میلیون نفر کارگر در سامانه سهام عدالت، 2/7 میلیون نفر آنان هم‌اکنون به مرحله تایید نهایی و واگذاری رسیده‌اند، با این حال کار ثبت‎نام دو گروه کارگران

 

به گزارش روز شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،ولی‌الله صالحی در این زمینه با بیان اینکه موضوع مهم مطرح شده در این بخش این بود که کارگران نیز بتوانند به نوعی مشمول دریافت سهام عدالت شوند، گفت: البته در این بخش ممکن است افرادی باشند که قبلا از روش‌های دیگر سهام عداالت خود را دریافت کرده باشند.
مشاور ارشد کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، اظهار کرد: هم اکنون لیست‌های ارائه شده توسط سازمان خصوصی‌سازی در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، اما اینکه بخواهیم کارگران ساختمانی و فصلی را از یکدیگر به صورت قطعی مشخص کنیم کار دشواری خواهد بود؛ چرا که برخی کارگران در فصول مختلف سال زمینه کاری خود را تغییر می دهند.
لیست‌ها در حال تایید نهایی
صالحی با بیان این مطلب که ممکن است به دلیل لزوم همکاری دستگاه‌های دیگر مانند تشکل‌های عالی کارگری و کارفرمایی، فنی و حرفه‌ای و تامین اجتماعی و حتی استان‌ها، کار تایید نهایی لیست‌های ارائه شده توسط سازمان خصوصی‌سازی طول بکشد، افزود: به صورت کلی طبق اطلاعات موجود برخی از استان‌ها هم‌اکنون لیست‌ها را دریافت و در حال تایید مشمولان شناسایی شده هستند.

وی خاطرنشان کرد: تشکل‌ها نیز تاکنون درصدهای بالایی از کارگران مشمول را مورد تایید قرار داده‌اند. به هر حال طی کردن مراحل اداری کار کمی زمانبر است، اما اصل موضوع این است که همه کارگران باقیمانده نیز حتما سهام عدالت خود را دریافت خواهند کرد. عضو سابق شورای عالی کاراظهار کرد: رییس‌جمهور نیز در هفته کارگر امسال تاکید داشتند که لیست کارگران باقیمانده برای دریافت سهام عدالت تا پایان نیمه اول سال جاری شناسایی و شرایط واگذاری دریافت سهام عدالت آنها فراهم شود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 139
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران