تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1851 تاریخ : 1390/06/12-00:00:00
,5,
عرصه بنزین سهمیه ای 100 تومانی بزودی حذف می شود

عرصه بنزین سهمیه ای 100 تومانی بزودی حذف می شود

پیش بینی می شد که بنزین سهمیه ای حذف شود، اما در آستانه ورود جدید وزیر نفت و اقدام به این کار تا حدی سووال برانگیز است.

معاون وزیر نفت با تشریح میزان فروش سه نوع بنزین 100، 400 و 700 تومانی در سطح جهای سوخت از دو نرخی شدن عرضه بنزین جهای در آینده‌ای نزدیک خبر داد .

به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت، علیرضا ضیغمی درباره آخرین وضعیت عرضه بنزین در سطح جایگاههای عرضه سوخت با بیان اینکه در حال حاضر ذخیره بنزین یارانه ای (بنزین 100 تومانی) کارتهای هوشمند سوخت به کمترین میزان خود کاهش یافته است، گفت: پیش بینی می شود به زودی ذخیره بنزین 100 تومانی کارتها صفر شود.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اعلام اینکه تاکنون هیچ گونه محدودیت زمانی برای مصرف بنزین 100 تومانی کارتهای هوشمند سوخت تعیین نشده است، تصریح کرد: با به پایان رسیدن این ذخیره عملا بنزین با دو نرخ نیمه یارانه ای و آزاد عرضه شود.
معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه در حال حاضر به طور متوسط روزانه حدود یک میلیون لیتر بنزین با 100 تومانی در سطح جایگاههای به فروش می رسد، بیان کرد: این در حالی است که هم اکنون میزان فروش بنزین با نرخ 400 تومانی به حدود 45 میلیون لیتر در روز رسیده است.
این عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفت با اشاره به افزایش متوسط فروش روزانه بنزین آزاد با نرخ 700 تومانی در سطح جایگاههای سوخت از ابتدای سالجاری تاکنون، بیان کرد: در شرایط فعلی فروش بنزین آزاد جایگاهها از مرز 14 میلیون لیتر در روز عبور کرده است.
وی همچنین با اظهار بی اطلاعی از افزایش احتمالی قیمت بنزین، تاکید کرد: تاکنون طرحی مبنی بر افزایش قیمت بنزین توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به ستاد هدفمندی یارانه ها ارائه نشده است.
بر اساس این گزارش، از ابتدای سالجاری تاکنون به طور متوسط روزانه نزدیک به 60 میلیون لیتر بنزین در کشور مورد استفاده قرار گرفته است که استفاده از این فرآورده استراتژیک نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود چهار میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.
در شرایط فعلی روزانه 53 میلیون لیتر بنزین در سطح پالایشگاههای نفت تولید می شود که با توجه به توقف واردات برای جبران این کسری و تامین نیازهای داخلی از ذخایر استراتژیک بنزین کشور برداشت می شودارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران