در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1835 تاریخ : 1390/06/09-00:00:00
,5,
 تولید نفت ایران تا 5.1 میلیون بشکه در روز رسید

تولید نفت ایران تا 5.1 میلیون بشکه در روز رسید

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه تولید نفت در میادین نفتی کشور با روند قبلی ادامه دارد ، گفت : با افزایش تولید روزانه 1 میلیون بشکه نفت در برنامه پنجم ، می

 به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت، احمد قلعه بانی در نشست خبری با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش نفت تضمین کننده تولید در اینده است ، افزود : پارسال 18 میلیارد دلار سرمایه در بخش نفت جذب شد که امسال به 25 تا 30 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه 750 میلیارد بشکه مایع هیدروکربوری درجا داریم گفت : امسال حدود 8.5 میلیارد دلار از منابع داخلی صرف نگهداشت توان تولید و برداشت از میادین نفتی و تزریق گاز به چاه های نفت می شود که حدود 40 درصد این منابع سهم نگهداشت توان تولید و برداشت از میادین نفتی است.

قلعه بانی گفت: همانگونه روز گذشته وزیر نفت اعلام کرد نیازی به واردات بنزین نداریم و شرکت ملی نفت ایران و شرکت های تابعه امسال بنزین وارد نکردند .

وی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه ای برای مهار گازهایی که بدون استفاده می سوزد ، دارید ؟ افزود : به طور میانگین روزانه 30 میلیون متر مکعب گاز بدون اینکه مورد استفاده قرار گیرد می سوزد و ما مکلف شدیم تا پایان برنامه پنجم توسعه مقدار گازهایی را که بدون استفاده می سوزد به صفر برسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین به معاوضه (سواپ) نفت اشاره کرد و گفت : سواپ نفت باتوجه به بحث قیمت نفت تحویلی و درامد حاصل از ان قبلا متوقف شده بود اما بر اساس قرارداد جدید ، سواپ مجددا از اول مرداد از سر گرفته شد و ما 90 روز پس از دریافت نفت معادل ان را در جنوب تحویل می دهیم.

وی همچنین به بهره برداری 145 طرح در حوزه نفت طی هفته دولت اشاره کرد که طرح میدان نفتی مسجد سلیمان با تولید روزانه 25 هزار بشکه نفت ، طرح های نفتی در فلات قاره ، پایانه ها ، نصب دکل حفاری ، بهینه سازی چاه های نفت و تولید تجهیزات صنعت نفت در داخل کشور از آن جمله است.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران