تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1793 تاریخ : 1390/06/06-00:00:00
,8,
تاثیر نوسانات بورس‌های جهانی در گذر زمان مشخص می‌شود

تاثیر نوسانات بورس‌های جهانی در گذر زمان مشخص می‌شود

:رییس هیات مدیره شرکت بورس کالای ایران اعتقاد دارد گذر زمان مشخص‌کننده تاثیرات منفی و مثبت نوسان بورس‌های جهانی بر بورس اوراق بهادار و بورس کالای ایران است.

 

به گزارش روز یکشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،محمدرضا پورابراهیمی، درباره تاثیرات روند نزولی شاخص‌های بازار سرمایه در کشورهای بزرگ دنیا در آمریکا و اروپا بر بازار سرمایه ایران به ویژه بورس کالا گفت: به نظر می‌رسد این روند تاثیرات منفی و مثبت بر بازار ایران و بورس کالا داشته باشد.

وی با بیان اینکه به وجود آمدن رکود در سطح جهانی، بازار ایران را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد، ادامه داد: بورس اوراق بهادار و نیز بورس کالا از تغییرات بورس‌های جهانی تاثیر پذیرفته‌اند.به گفته وی برای پی بردن به اینکه تاثیرات سیر نزولی بورس‌های جهانی بر بورس‌های ایران مثبت یا منفی است باید منتظر گذر زمان بمانیم. در مقایسه عملکرد بورس‌های ایران در زمان رکود جهانی با عملکرد زمان مشابه سال گذشته می‌توان اثرات آن را شناخت.

رییس هیات مدیره بورس کالا بر تاثیرات مثبت بورس جهانی بر بورس کالا اشاره و اظهار کرد: با توجه به برخی تفاوت‌های قیمت بورس کالا با قیمت‌های جهانی به نظر می‌رسد کاهش قیمت جهانی محصولات پتروشیمی‌معاملات بورس کالا را روان‌تر کرده است.وی تاکید کرد: شرایط ایجاد شده در مورد کالاهای پتروشیمی‌مشکلات رینگ پتروشیمی‌ما را به حداقل رسانده است و شاهد بهبود شرایط هستیم.پورابراهیمی ‌خاطرنشان کرد: قاعده بازی اقتصادی آن است که در شرایط کاهش یا افزایش قیمت‌های جهانی ما نیز تاثیر بگیریم ولی در شرایط گذار از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها دولت علاقه‌مند به نبود آشفتگی در بازار است.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران