تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1792 تاریخ : 1390/06/06-00:00:00
,8,
پیشنهادهای بیمه مرکزی در مورد دیه ، به زودی در هیئت دولت بررسی خواهدشد

پیشنهادهای بیمه مرکزی در مورد دیه ، به زودی در هیئت دولت بررسی خواهدشد

: برای آنکه به مردم فشاری وارد نشود، در رابطه با صدور بیمه نامه و تقسیطی کردن آن و چگونگی افزایش در طی سال های مختلف پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

 

به گزارش روز یکشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،رئیس کل بیمه مرکزی گفت: به زودی پیشنهادات صنعت بیمه درباره نرخ دیه در هیات دولت مطرح می شود   .
جواد فرشباف ماهریان رئیس کل بیمه مرکزی در مورد تعیین تکلیف نرخ دیه سال جاری با توجه به اعلام موضع قوه قضائیه بر نرخ 90 میلیونی دیه، اظهار داشت: مراجع مختلف اعم از مجلس و کارگروه های اقتصادی در دولت پیشنهادات روشن و مشخصی را برای افزایش نرخ دیه و تعیین مکانیزم آن پیشنهاد کردند  .

وی افزود: برای آنکه به مردم فشاری وارد نشود، در رابطه با صدور بیمه نامه و تقسیطی کردن آن و چگونگی افزایش در طی سال های مختلف پیش بینی های لازم صورت گرفته است .

رئیس کل بیمه مرکزی همچنین با اشاره به نامه نگاری های صورت گرفته با وزیر اقتصاد پیرامون مبحث نرخ دیه امسال، اعلام کرد: به زودی پیشنهادات ما که در قالب یک لایحه تقدیم وزیر اقتصاد شده است، در هیات دولت مطرح می شود .

به گفته وی، وظیفه قانونی ما نبوده که لایحه ای در این زمینه تقدیم کنیم بنابراین ما تحمل کردیم که نهادهای ذیربط این کار را انجام بدهند.

وی در ادامه اذعان داشت: در روش های قبلی معیارها و شاخص های استانداردی برای تعیین نرخ دیه وجود نداشت و برآوردهایی که بوده، آنقدر تفاوت قیمت معناداری داشته است که خود آن نشان دهنده این بود که از منظر کارشناسی برخوردار نیست.
فرشباف گفت: اگر هر رقمی برای نرخ دیه تعیین شود، باید در قالب بیمه شخص ثالث اعلام شود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران