تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1759 تاریخ : 1390/06/03-00:00:00
,2,
دست‌های پشت پرده در اختلاس بانک صادرات

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

دست‌های پشت پرده در اختلاس بانک صادرات

اختلاس چنین مبلغ بزرگی از یکی از بانک‌های کشور گویای دست‌های پشت پرده در این بانک و فراهم کردن مقدمات انجام چنین اختلاسی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اختلاس از بانک صادرات را تأسف‌بار خواند و گفت: حجم بالای مبالغ اختلاس شده از این بانک، نشانه‌ای از وجود دست‌های پشت پرده‌ای برای فراهم کردن ش

به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت، ارسلان فتحی‌پور" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت گفت: اختلاس سه‌هزار میلیارد تومان از بانک صادرات، خبر ناگوار و تأسف برانگیزی است.

نماینده مردم کلیبر، هوراند، خداآفرین و آبش‌احمد در مجلس شورای اسلامی افزود: اختلاس چنین مبلغ بزرگی از یکی از بانک‌های کشور گویای دست‌های پشت پرده در این بانک و فراهم کردن مقدمات انجام چنین اختلاسی است.

چگونه است که با وجود تأکیدهای مکرر و مستمر رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، چنین اختلاس بزرگی در شبکه بانکی کشور رخ می‌دهد 

وی با بیان این‌که اختلاس از منابع بانکی کشور و با چنین حجم بالایی نگران‌کننده و تأسف‌بار است، گفت: وضعیت تأسف‌باری است که در سال گذشته تنها برای دو هزار میلیارد تومان اعتبار مترو، بین دولت، مجلس و شهرداری بحت و جدل مفصلی شد و حال فرد یا افرادی به راحتی خیلی بیشتر از این مبلغ را از بانکی اختلاس کرده است.

فتحی‌پور افزود: با مبلغ اختلاس شده، دولت به راحتی می‌توانست برای یک میلیون نفر از جوانان بیکار کشور، شغل ایجاد کند، ولی این مبلغ به راحتی در جیب عده‌ای رفته است و دستگاه‌های نظارتی در این باره سکوت کرده‌اند.

وی، اختلاس انجام شده را ضربه مهلکی بر پیکره اقتصاد کشور خواند و گفت: چگونه است که با وجود تأکیدهای مکرر و مستمر رهبر معظم انقلاب برای مبارزه با مفاسد اقتصادی، چنین اختلاس بزرگی در شبکه بانکی کشور رخ می‌دهد.

فتحی‌پور تأکید کرد: مبلغ اختلاس شده، مبلغ اندک و ناچیزی نیست و این موضوع و دست‌های پشت پرده این اختلاس باید از سوی دستگاه‌های ناظر همچون سازمان بازرسی کل کشور و قوه قضاییه به‌طور جدی پیگیری شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: کمیسیون اقتصادی مجلس به‌زودی و در هفته‌های آینده بررسی این موضوع را در دستور کار خود قرار می‌دهد و از مسئولان مربوط و بانک مرکزی برای توضیح چگونگی انجام این اختلاس توضیح می‌خواهد.

 

رکورد اختلاس در ایران شکسته شد

بازهم دو حرف از حروف الفبای پارسی؛ «الف» و «خ»، برای بیان خبری درباره فساد اقتصادی از سوی خبرگزاری‌های مختلف مخابره شد، اما این بار این دو حرف برای بیان خبر بزرگترین اختلاس در طول تاریخ اقتصادی ایران در کنار هم قرار گرفت تا دوباره مردم در اندیشه چگونگی انجام این اختلاس و حسرت معرفی کامل آن قرار گیرند و گروه‌ها و جناح های سیاسی مثل همیشه و بدون توجه به خواست و تأکیدهای رهبر معظم انقلاب با اتهام‌زنی بر یکدیگر اصل این واقعیت تلخ را فراموش کنند. 

این که اختلاس سه‌هزار میلیارد تومانی از شبکه بانکی کشور چگونه انجام شده است و این که چگونه چنین فردی برای راه‌اندازی بانک خصوصی از بانک مرکزی مجوز گرفته است و همه خبرها و شایعه‌ها منتشر شده در چند روز گذشته همگی پرسش‌های بی‌پاسخ این مضوع است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران