تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1714 تاریخ : 1390/05/30-00:00:00
,4,
وقتی عرب آمریکانشین برای نام

خلیج فارس یا خلیج عربی ؟

وقتی عرب آمریکانشین برای نام "خلیج فارس" اشک تمساح می‌ریزد

نهضت ایمیلی و پیامکی که برای حفظ نام خلیج فارس در اینترنت شکل گرفته، کابران را برای شرکت در نظر سنجی سایتی متعلق به یک عرب آمریکا نشین، دعوت می‌کند؛ سایتی که هیچ ارتباطی

 ماجرا از ایمیل‌های اینترنتی آغاز شد؛ ایمیل‌هایی با عنوان " نجات خلیج فارس" که از کاربران می‌خواست برای حفظ نام خلیج‌فارس و مغلوب شدن نام خلیج عربی، به سایت presian or arabian gulf بروند و در نظرسنجی این سایت به خلیج فارس رأی دهند.
پس از آنکه این درخواست توسط کابران اینترنت، مدت‌ها در سایت‌های مختلف و ایمیل‌ها، وبلاگ‌ها و تالارهای گفت‌وگو دست‌به دست شد؛ از روز گذشته و با نزدیک شدن به مهلت پایانی این نظر سنجی، حس وطن دوستی و عرق ملی، کاربران اینترنت و موبایل را همسنگر کرده است.
حتی صدا و سیما نیز از این قافله عقب نماند و روز گذشته در یکی از برنامه‌های سیما، در زیر نویس و میان برنامه‌های خود مکرراً مخاطبان خود را برای حفظ نام خلیج فارس، به شرکت در این نظر سنجی دعوت کرد.
و امروز مصادف با 24 ساعت پایانی شرکت در نظرسنجی و آخرین روز برای رقم زدن آینده آیندگان و حفظ میراث گذشتگان، طومار 1000 امضای "نجات خلیج فارس"،‌ به عنوان سریع‌ترین راه‌کار اطلاع‌رسانی، به موبایل‌ها رسیده و 60 میلیون مشترک تلفن همراه، آن را دست به دست می‌کنند.
از روز گذشته، بسیاری از مشترکان، پیامک‌هایی دریافت کرده‌اند که از آنها می‌خواهد "ظرف 48 ساعت فرصت باقی مانده، در صورت دسترسی به اینترنت، به سایت presian or arabian مراجعه و به خلیج فارس رای دهند؛ در غیر این صورت نام خلیج فارس، در سایت گوگل به خلیج عربی تغییر می‌کند."ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران