تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1680 تاریخ : 1390/05/27-00:00:00
,9,
دلالان برنج را در بازار  گران می کنند

دلالان برنج را در بازار گران می کنند

:دبیر انجمن برنج ایران با تاکید بر اینکه امسال کیفیت برنج نسبت به سال قبل افزایش یافته است، گفت: هماکنون شاهد افت قیمت برنج به دلیل عرضه تولید سال جاری به بازار هستیم.

 

به گزارش روز پنجشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،جمیل علیزاده شایق اظهار کرد: هر ساله در فصل برداشت قیمت برنج کاهش مییابد و امسال نیز بنا به رسم هر ساله این اتفاق افتاده و اکنون مرغوبترین نوع برنج تولیدی مازندران با قیمت 3300 تا 3500 تومان در کیلو با ناخالصی صفر درصد به بازار عرضه میشود.
وی گرانیهایی که بعضا از گوشه و کنار شنیده میشود را نشات گرفته از فعالیت دلالان دانست و تاکید کرد: این افزایش قیمتها فقط منحصر به تهران بوده و در باقی شهرهای کشور دیده نشده است.
شایق اضافه کرد: آنچه عمده و خردهفروشان در تهران به عنوان دلیل گرانی برنج عنوان میکنند اجرای قانون هدفمند کردن یارانه-ها و تاثیر آن بر قیمت تولید این محصول است در حالی که اجرای این قانون بر قیمت برنج هیچ تاثیری نداشته و این تنها یک بهانه است.
دبیر انجمن برنج خاطرنشان کرد: هماکنون در فصل برداشت برنج قرار داریم و به تبع آن قیمتها با افت مواجه شده است.
وی متذکر شد: قیمت کیفیترین برنج به 3500 تومان نمیرسد و این نوع محصول به صورت صد در صد خالص و با درصد شکستگی دو یا سه درصد به فروش میرسد.
شایق توضیح داد: همین برنج وقتی از طریق واسطهها به تهران میرسد علاوه بر افزایش نامعقول قیمت آن، درصد ناخالصی آن هم افزایش مییابد.
وی تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای مقابله با فعالیت این دلالان و جلوگیری از سودجویی آنها طرحهایی اندیشیده که به زودی بازار را به تعادل خواهد رساند.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران