تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1648 تاریخ : 1390/05/25-00:00:00
,8,
دیه 90 میلیونی هنوز ابلاغ نشده است

دبیر کل سندیکای بیمه گران ایران:

دیه 90 میلیونی هنوز ابلاغ نشده است

:دبیر کل سندیکای بیمه‌گران ایران از عدم ابلاغ نرخ دیه 90 میلیون تومانی به صنعت بیمه کشور تاکنون خبر داد و گفت: رییس کل بیمه مرکزی ایران برای حل این مشکل نامه‌ای به وزیر

 

به گزارش روز سه شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،غلامرضا تاجگردون از عدم ابلاغ نرخ دیه 90 میلیونی بیمه شخص ثالث به نظام بیمه‌ای کشور خبر داد و گفت: نظام بیمه‌ای کشور از این موضوع بی‌اطلاع است.

دبیر کل سندیکای بیمه‌گران ایران تصریح کرد: این در حالی است که فرآیند بررسی‌های کارشناسی برای تعیین نرخ دیه در مرکز پژوهش‌ها و دولت موضوع دیگری را غیر از نرخ دیه 90 میلیونی نشان می‌دهد. وی با بیان اینکه صنعت بیمه کشور هنوز جلسه‌ای را در این خصوص برگزار نکرده است، گفت: پیش از این مرکز پژوهش‌های مجلس، مجلس‌ها، بیمه مرکزی و وزارت اقتصاد جلسات متعددی را در این راستا و برای تعیین نرخ دیه برگزار کرده بودند. وی با تاکید بر اینکه اما در خصوص نرخ دیه به هیچ نتیجه‌ای نرسیده بودیم، از ارسال نامه‌ای توسط رییس کل بیمه مرکزی به وزیر امور اقتصادی و دارایی خبر داد  .
تاجگردون افزود: بر اساس این نامه، رییس کل بیمه مرکزی درخواست اصلاح بخش‌هایی از قانون مجازات اسلامی را داده است که این بخش‌ها مربوط به نرخ دیه و همچنین مجزا تلقی شدن فرآیند بررسی نرخ دیه از سایر موضوعات این قانون است.

وی گفت: در این نامه درخواست شده است که محاسبه نرخ دیه بر اساس یک مکانیزم و در کارگروهی متشکل از وزیر جهاد کشاورزی، رییس کل بیمه مرکزی و وزیر دادگستری تعیین شود. دبیر کل سندیکای بیمه‌گران ایران اظهار کرد: بر این اساس، این کارگروه می‌تواند قیمتی را پس از بررسی تعیین و آن را به قوه قضائیه برای تصویب پیشنهاد دهد. وی پیشنهاد کرد: بهتر است که پس از تعیین نرخ دیه، تصمیم‌گیری برای این موضوع به مجلس واگذار شود همچنین به نظر می‌رسد که بر اساس درخواست صنعت بیمه نرخ دیه از این پس 4 الی 5 ساله تعیین شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران