تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1647 تاریخ : 1390/05/25-00:00:00
,8,
 احتمال افزایش حق بیمه شخص ثالث به حدود یک میلیون تومان

با پوشش 60 میلیون از دیه 90 میلیون تومانی ؛

احتمال افزایش حق بیمه شخص ثالث به حدود یک میلیون تومان

:معاون فنی بیمه ایران میزان حق بیمه شخص ثالث برای سقف تعهد 60 میلیون تومانی را 450 تا 600 هزار تومان عنوان کرد و گفت: شرکت‌های بیمه با تعریف یک بیمه‌نامه اختیاری برای 30

 به گزارش روز سه شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،سیاوش سعیدیان درباره تعیین نرخ دیه 90 میلیون تومانی و تعهد 60 میلیون تومانی شرکت‌های بیمه از این رقم اظهار کرد:‌ طبق قانون تعیین دیات به عهده قوه قضاییه است اما این کاهش تعهدات مشکلات صنعت بیمه را کمتر می‌کند.
وی درباره مابه‌التفاوت 30 میلیون تومانی و نحوه جبران آن گفت: رانندگان موظفند بیمه‌نامه اجباری تا سقف 60 میلیون تومان را قانونا تهیه کنند و در صورت بروز حادثه تا این رقم جبران می‌شود. از سوی دیگر شرکت‌های بیمه می‌توانند با تعریف یک بیمه‌نامه اختیاری برای 30 میلیون تومان مابه‌التفاوت، آن را در اختیار بیمه‌گذاران قرار بدهند.
وی ادامه داد: به این صورت بیمه‌گذار می‌تواند با پرداخت حق فنی، یک بیمه‌نامه اختیاری هم تهیه کند و از این محل، مابه‌التفاوت 30 میلیون تومانی دیه را هم پرداخت کند.
معاون فنی بیمه ایران اظهار کرد:‌ حق بیمه این مازاد طبق قانون از سوی سندیکا اعلام می‌شود و بیمه‌گذاری اگر هم نخواست می‌تواند بیمه‌نامه اختیاری را تهیه نکند.
به گفته سعیدیان در ماه‌های حرام 30 درصد به رقم دیه 90 میلیون تومانی اضافه خواهد شد. وی در عین حال خاطرنشان کرد:‌ اگر تعهدات شرکت‌های بیمه با 20 درصد افزایش از 45 میلیون به 54 میلیون تومان می‌رسید برای صنعت بیمه قابل تحمل‌تر بود.
وی با بیان این که برای همین رقم 60 میلیون تومان حق بیمه 450 تا 600 هزار تومان باید پرداخت شود گفت: در صورت درخواست خرید مازاد بیمه شاید این رقم به حدود یک میلیون تومان هم برسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران