صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517532 تاریخ : 1399/05/19-14:58:08
,10028,10029,
163 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته / 26 استان در وضعیت قرمز و هشدار بیماری

163 فوتی کرونا در 24 ساعت گذشته / 26 استان در وضعیت قرمز و هشدار بیماری

سخنگوی وزارت بهداشت آخرین موارد بروز و فوتی ناشی از کووید-19 در 24 ساعت گذشته را اعلام کرد و گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 163 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به 18 هزار و 427 نفر رسید.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر سیماسادات لاری گفت: از دیروز تا امروز 19 مرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و 20 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که 961 نفر از آنها در مراکز درمانی بستری شدند.

وی افزود: مجموع بیماران کووید19 در کشور به 326 هزار و 712 نفر رسید.

لاری گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 163 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 18 هزار و 427 نفر رسید.

بنابر اعلام لاری، خوشبختانه تا کنون 284 هزار و 371 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

وی ادامه داد: 4022 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون دو میلیون و 686 هزار و 498 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

وی در تشریح استانهای در وضعیت قرمز بیماری گفت: استانهای مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

لاری درباره استانهای در وضعیت هشدار گفت: همچنین استانهای فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری در توضیحاتی درباره وضعیت بیماری در استان آذربایجان غربی که هم اکنون دارای وضعیت هشدار قرار دارد، گفت: این استان شاهد خیز نسبتا متوسط در اسفندماه گذشته و خیز جدی تر در فروردین ماه سال جاری بود. از اواخر فروردین روند موارد ابتلا و بستری در این استان رو به کاهش رفت و اردیبهشت ماه به یک پایداری نسبی رسید. اما متاسفانه علیرغم توصیه های بهداشتی، از خردادماه همسو با اغلب استانهای کشور شاهد روند صعودی در موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم، به طوری که در روزهای پایانی خرداد و اوایل تیر ماه تعداد موارد بستری و ابتلا به بیشترین میزان خود از زمان شیوع بیماری رسید.

وی ادامه داد: خوشبختانه از یک ماه گذشته با رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی توسط مردم، تلاش کادر بهداشت و درمان و ستاد استانی کرونا، شاهد یک روند کاهشی در موارد ابتلا به بیماری در این استان هستیم. هم اکنون سه شهرستان از این استان در وضعیت قرمز و چهار شهرستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در برخی شهرستانهای این استان از جمله ارومیه، خوی، سردشت و میاندوآب دارای شدت بیشتری است.

به گفته لاری، از ابتدای مردادماه، بیشترین میزان استفاده از ماسک در ادارات و سازمانها و کمترین میزان استفاده از ماسک در پایانه های مسافربری درون شهری بوده است. همچنین بیشترین میزان رعایت پروتکلها از ابتدای مرداد در بیمارستان ها به میزان 95 درصد و کمترین میزان در پایانه های مسافری درون شهری به میزان 36 درصد و پایانه مسافری برون شهری به میزان 55 درصد گزارش شده است.

وی در این باره افزود: از ابتدای مردادماه، 234 واحد متخلف اعم از واحد تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و واحدهای صنعتی و صنفی لپلمب شده اند که 111 موارد از موارد تخلف به مراجع قضایی معرفی شده اند. امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکلها و استفاده جدی تر و همگانی تر از ماسک توسط این مردم این استان، ضمن تداوم روند کاهش در موارد بستری، شاهد خروج این استان از وضعیت هشدار در هفته های آتی باشیم.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: در حال حاضر بیش از 19میلیون و 800 هزار بیمار مبتلا به کووید 19 در جهان شناسایی شده و متاسفانه بیش از 729هزار نفر جان خود را به دلیل این بیماری از دست داده اند. همه گیری این ویروس در جهان رو به شتاب است و اساسی ترین عامل جهت جلوگیری از انتقال ویروس پایبندی به اصول سه گانه شست و شوی مرتب دست ها، فاصله گذاری فیزیکی و استفاده از ماسک است. امیدواریم با تقویت عزم و اراده خود در پایبندی به این اصول سه گانه شاهد شکست بیماری و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید19 در کشور باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران