تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1624 تاریخ : 1390/05/23-00:00:00
,4,
تایم: اوضاع آمریکا نیز وخیم است

تایم: اوضاع آمریکا نیز وخیم است

مجله تایم نوشته است، مردم جهان به خاطر بحران های اقتصادی باید اردنگی خود را به اروپا و نه آمریکا بزنند.

به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت: تایم درباره بحران اقتصادی اخیر آمریکا خاطرنشان می کند: رشد کند اقتصادی در آمریکا بهبود اقتصاد جهانی را به طور کامل مورد تهدید قرار داده و آشوب بازار بورس در وال استریت، بازارهای جهانی را از لندن تا سئول به آشوب کشاند. در حال حاضر به آسانی می توان از آمریکا به خاطر بیماری های اقتصادی جهان خشمگین بود. شاید چنین احساسی در تیتر روزنامه چینی گلوبال تایمز خلاصه شده باشد که نوشت: «جهان باید به آمریکا اردنگی بزند.» درست است. آمریکا منشأ بسیاری از تردیدها در روزهای اخیر بوده است ولی خطر واقعی برای اقتصاد جهانی در جای دیگری قرار دارد، در اروپا. اگر قرار است که یک بحران مالی دیگر داشته باشیم، احتمال زیادی وجود دارد که در حوزه یورو آغاز شود. هر چند که در سطح کلان، می توان گفت که آمریکا از نظر اقتصادی در حال حاضر در وضعی بسیار وخیم تر از اروپا قرار دارد اما اعضای اتحادیه اروپا مایل نیستند فداکاری های لازم برای حل بحران بدهی را به عمل آورند. درست است که شکاف های سیاسی جدی در آمریکا وجود دارد، ولی حداقل این که همه معتقدند که به نفع یک کشور عمل می کنند و اصلاحات لازم، هر چند که دردناک باشد، در درجه اول اقتصادی هستند. از سوی دیگر، برای این که بحران بدهی اروپا واقعا حل شود سطحی از ائتلاف سیاسی و اقتصادی لازم خواهد بود چیزی که هیچ یک از اعضای حوزه یورو تاکنون مایل به ملاحظه آن نبوده است.
نویسنده تایم با اعتراف به وخامت اوضاع اقتصادی در آمریکا نوشت: درست است اوضاع آمریکا به هم ریخته است و بهبود برای مدتی به کندی صورت خواهد گرفت، ولی آمریکا فعلا از یک بحران بدهی قطعی به دور است. اما می توان به آسانی سناریویی را پیش بینی کرد که در آن بحران بدهی یک عضو منفرد در حوزه یورو (یک عضو بزرگ مانند اسپانیا یا ایتالیا) به سرعت از کنترل خارج شده و رهبران حوزه در متوقف کردن آن بی میل یا ناتوان هستند. در چنین حالتی، بدهی قطعی اروپا به چیزی مسموم مانند ورشکستگی اقتصادی سال 2008 تبدیل خواهد شد که نظام بانکی اروپا را مختل و موج وحشت به سراسر جهان ارسال خواهد کرد. سپس می توانیم یک بحران مالی زشت دیگری را تجربه کنیم. فقط می گویم که در حال حاضر اروپا خطری بزرگتر از آمریکا برای اقتصاد جهانی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران