تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1607 تاریخ : 1390/05/20-00:00:00
,11,
پرداخت وام 100 میلیون تومانی برای ساخت مسکن

پرداخت وام 100 میلیون تومانی برای ساخت مسکن

انتظار می رود با اعلام این خبر ، ساختمان سازی و قیمت ها که در ماههای اخیر رونقی گرفته است ، بار دیگر اوج بگیرد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان از اجرایی شدن تسهیلات 50 و 100 میلیون تومانی برای ساخت مسکن اقشار مرفه در 6 ماهه دوم سال خبر داد و گفت: به تازگی بانک ملی هم برای انعقاد چ

 

به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت ، ایرج رهبر درباره ارائه تسهیلات 50 میلیون تومانی و 100 میلیون تومانی ساخت مسکن به انبوه سازان گفت: این تسهیلات در قالب عقود مشارکتی و با نرخ سود واقعی محاسبه می شود و پس از ساخت یک واحد به خریدار انتقال می یابد.
وی با اشاره به اینکه این تسهیلات به دنبال تفاهم نامه انبوه سازان با بانک مسکن از خرداد ماه ارائه می شود، بیان کرد: تسهیلات ساخت مسکن به تمامی انبوه سازانی که عضو این کانون هستند و رتبه بندی شده اند تعلق می گیرد.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان با تاکید بر اینکه این تسهیلات برای دهک های نسبتا بالای جامعه است، افزود: هر جا که زمین مناسبی وجود داشته باشد از این تسهیلات برای ساخت و ساز استفاده می شود که عمدتا افرادی با درآمد بالاتر را شامل می شود.
رهبر از ابراز تمایل بانک ملی برای انعقاد چنین تفاهم نامه ای با انبوه سازان خبر داد و گفت: سود این تسهیلات بطور واقعی محاسبه می شود اما از 20 درصد بیشتر نخواهد بود همچنین براساس این تفاهم نامه انبوه سازان حساب های مالی خود را به بانک مسکن منتقل می کنند که در قبال آن امتیاز دریافت تسهیلات از بانک دریافت می شود.
وی با بیان اینکه این طرح پس از انجام اقدامات لازم در 6 ماهه دوم امسال اجرایی می شود، اظهار داشت: در این طرح وزارت راه و شهرسازی دخالتی نداشته است و تمامی امور از سوی انبوه سازان انجام گرفته است.
به گزارش مهر، وی پیش از این هم در گفتگو با خبرنگار مهر از اجرایی شدن طرح خانه های لوکس و گران قیمت در 6 ماهه دوم سال خبر داده بود. بر این اساس افرادی که درآمد نسبتا بالایی دارند می توانند با خرید این واحدها علاوه بر دریافت وام مسکن با نرخ بالاتر، مسکنی مناسب داشته باشند.
تاکنون انبوه سازان تنها برای ساخت مسکن مهر از بانک مسکن، تسهیلات دریافت می کردند بنابراین این تسهیلات با کارمزد 4درصد و بدون سود فقط در اختیار دهک های پایین جامعه قرار می گرفت اما از این پس دیگر اقشار جامعه هم می توانند از تسهیلات ساخت مسکن با سودهای واقعی بهره بگیرند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران