تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1592 تاریخ : 1390/05/18-00:00:00
,9,
واگذاری تنظیم بازار تخم مرغ به اتحادیه

واگذاری تنظیم بازار تخم مرغ به اتحادیه

:مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران تخم گذار میهن از واگذاری تنظیم بازار تخم مرغ به اتحادیه خبر داد و گفت: به نسبت توزیع تخم مرغ، نهاده های ارزان قیمت میان تولیدکنندگان توز

 

به گزارش روز سه شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،هدایت اصغری بابیان اینکه وزارت بازرگانی به ازای توزیع هرکیلوگرم تخم مرغ بین تولیدکنندگان نهاده توزیع می کند، گفت: تنظیم بازار تخم مرغ به اتحادیه واگذار شده است که براین اساس نیاز بازار به اتحادیه اعلام می شود و اتحادیه هم به همان میزان تخم مرغ را توزیع می کند.
وی افزود: قیمت کنونی توزیع تخم مرغ در هرکیلوگرم 2150 تومان است که در بازار آزاد این قیمت برای هرشانه که تا 2 کیلوگرم وزن دارد 6 هزار تومان است؛ بنابراین قیمتهای بازار آزاد حدود یک هزار تومان از قیمتهای داخلی گران تر است که امیدواریم با روش جدید تنظیم بازار، قیمتها قدری کاهش یابد.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران تخم گذار میهن به سیر کاهشی قیمت تخم مرغ در دو روز گذشته اشاره کرد و گفت: برای روز گذشته در تهران 100 تن تخم مرغ اعلام نیاز شد که اتحادیه این میزان را تامین کرد.
اصغری درباره قیمت نهاده هایی که بین تولیدکنندگان توزیع می شود، تصریح کرد: نهاده ها با قیمت شرکت پشتیبانی امور دام توزیع می شوند که براین اساس ذرت با قیمت 450 تومان و سویا با قیمت 490 تومان در هرکیلوگرم به مرغداران تخم گذار فروخته می شود.
وی افزود: قیمت ذرت در بازار آزاد 530 تومان و سویا 505 تومان در هر کیلوگرم به فروش می رسد بنابراین تامین نهاده ها با این قیمت کمک خوبی به تولیدکنندگان به شمار می رود.
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران تخم گذار میهن درخصوص واردات تخم مرغ از کشور ترکیه، اظهار داشت: عمده تخم مرغ های وارداتی از ترکیه به کشور وارد می شوند اما به نسبت تولید داخل حجم بسیار کمی دارند.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران