تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1583 تاریخ : 1390/05/18-00:00:00
,8,
استقبال از قرارداد بیمه درمان تکمیلی پناهندگان

استقبال از قرارداد بیمه درمان تکمیلی پناهندگان

:صنعت بیمه کشور با انعقاد قراردادی سه جانبه، در مقابل دریافت حق بیمه سالانه، امکان ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی برای پناهندگان خارجی دارای کارت اقامت در ایران را، فراهم

 به گزارش روز سه شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،قرارداد سه جانبه برای پوشش درمان تکمیلی اتباع خارجی پناهنده به جمهوری اسلامی ایران،  بین شرکت بیمه البرز، اداره کل امور اتباع خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان unhcr) به امضا رسید.
براساس این قرارداد حق بیمه سالانه برای هر نفر پناهنده دارای کارت اقامت 329 هزار 760 ریال است که58 درصد آن را شخص پناهنده و 42 درصد را کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان می پردازد و انتظار می رود حدود 800 هزار پناهنده خارجی، مشمول این قرارداد شوند. در اجرای این قرارداد، همزمان با  تمدید کارت اقامت پناهدگان، حق بیمه سهم بیمه شده از آنها دریافت و برای صدور کارت گواهی بیمه اقدام می شود.
مدت  قرارداد سه جانبه برای پوشش درمان تکمیلی پناهندگان دارای کارت اقامت،  ازدهم تیر1390 تا دهم تیر 1391 است.  در قرارداد پیش بینی شده است که برای صدور کارت اقامت، اخذ حق بیمه و صدور کارت و گواهی بیمه درمان تکمیلی، نمایندگان طرفین در اداره کل اتباع خارجی استانداری ها مستقر شوند و در تهران نیز کمیته ای از مدیران ذی ربط طرفین حسن اجرای قرارداد را پیگیری کند.
محمد ابراهیم امین، مدیر عامل شرکت بیمه البرز در گزارشی به رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که با احتساب حق بیمه پرداخت شده کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، برای تعدادی از پناهندگان آسیب پذیر، طی یک ماه پس از انعقاد قرارداد، 120 هزار نفر تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی پناهندگان دارای کارت اقامت قرار گرفته اند و انتظار می رود که تا پایان شهریور که مهلت ثبت نام در طرح سرشماری ) آمایش) پناهندگان پایان می یابد، تعداد آنها به طور قابل توجهی افزایش یابد.
دکتر فرشباف ماهریان رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، انعقاد قرارداد برای ارائه پوشش بیمه درمان تکمیلی به پناهندگان را اقدامی در جهت ارائه پوشش های جدید صنعت بیمه توصیف نمود و به این منظور از وزارت کشور و شرکت بیمه البرز به خاطر فراهم کردن زمینه ارائه این پوشش بیمه ای جدید تشکر کرد.
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پیش از این از مسئولان، فعالان و صاحب نظران صنعت بیمه در ایران دعوت کرده است که برای بالفعل نمودن ظرفیت های بالقوه صنعت بیمه کشور، در زمینه ارائه پوشش های بیمه ای مورد نیاز بازار بیمه، طرح ها و پیشنهادات جدید ارائه دهند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 146
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران