در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1548 تاریخ : 1390/05/17-00:00:00
,9,
تجارت جهانی برنج امسال به 33.2 میلیون تن می رسد

تجارت جهانی برنج امسال به 33.2 میلیون تن می رسد

:فائو با اشاره به احتمال افزایش واردات برنج از سوی ایران، بنگلادش، چین، اندونزی و نیجریه کل تجارت جهانی برنج برای سال 2011 را 33.2 میلیون تن پیش بینی کرد.

 

به گزارش روز دوشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ، سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی طی گزارشی اعلام کرد میزان تجارت جهانی برنج در سال 2011 به بیش از 33.2 میلیون تن خواهد رسید که این رقم نسبت به سال گذشته 6 درصد افزایش خواهد داشت.
فائو در گزارش ماه آوریل خود حجم تجارت برنج در جهان طی سال 2011 را 1.4 میلیون تن کمتر از این رقم پیش بینی کرده بود.
انتظار افزایش واردات برنج از سوی بنگلادش، چین، اندونزی، ایران و نیجریه علت افزایش رقم برآوردی فائو از تجارت برنج در این سال نسبت به گزارش ماه آوریل خود است.
بر اساس این گزارش میزان صادرات برنج برزیل، هند، تایلند و ویتنام افزایش داشته و صادرات برنج از سوی آمریکا و چین با کاهش روبرو خواهد شد.
میزان تجارت جهانی برنج در سال 2011 از رکورد سال 2007 پیشی خواهد گرفت. بخش زیادی از افزایش واردات برنج از سوی کشورهای آسیایی برای جبران کاهش ذخایر راهبردی و تثبیت بازارهای داخلی صورت خواهد گرفت.
پیش بینی می شود میزان واردات و خرید برنج آفریقا، اروپا و آمریکای شمالی امسال افزایش یابد ولی به علت کاهش تولید در آمریکای لاتین و دریای کاراییب میزان صادرات برنج این مناطق کاهش خواهد یافت.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران