تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1518 تاریخ : 1390/05/15-00:00:00
,10,
 پیگیری ایجاد خوشه تولیدی و صادراتی فرش دستباف در قم

پیگیری ایجاد خوشه تولیدی و صادراتی فرش دستباف در قم

: برای توسعه خوشه کسب و کار فرش دستباف قم، تفاهم‌نامه‌ای بین مرکز ملی فرش ایران و شرکت شهرکهای صنعتی استان قم به امضا رسیده است.

 به گزارش روز شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت :  از آنجا که ایجاد نهادهای مردمی منسجم کننده و هدایت‌گر برای هنر- صنعت فرش دستباف از جمله برنامه های مرکز ملی فرش ایران بوده است، از سال 1386 با مطالعه روی استانهای نمونه (بوشهر، یزد و قم) ایجاد خوشه های تولیدی و صادراتی فرش دستباف مورد بررسی قرار گرفت.
    در همین راستا اوایل سال گذشته (1389) آمادگی لازم در این زمینه به شرکت شهرکهای صنعتی که متولی ایجاد این خوشه ها در کشور است اعلام شد و با توجه به آنکه ایجاد خوشه تولیدی و صادراتی فرش دستباف در استان قم در دستور کار سال 90 این شرکت قرار گرفت، به همین منظور تفاهم نامه ای نیز به امضا رسید.


    هدف از این طرح، حفظ و اعتلای مقام و جایگاه فرش دستباف قم به عنوان میراث گرانقدر فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین‌المللی از طریق نظارت، هدایت و حمایت تشکل‌های مختلف دولتی و مردمی، هنرمندان، بافندگان، صادرکنندگان و دست اندرکاران در عرصه این هنر و صنعت ملی عنوان شده است.


    همکاری در زمینه تءمین مالی اعتبارات مورد نیاز در راستای توسعه خوشه فرش دستباف قم، جلب مشارکت نهادهای تخصصی موجود در خوشه یاد شده، همکاری و شمارکت در برگزاری کارگاه‌های آموزشی مشترک، همکاری و مشارکت در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و حضور ذینفعان خوشه فرش قم در بازارهای جهانی، همکاری در ایجاد بانک اطلاعاتی تخصصی، شکل گیری مراکز مشاوره و توسعه شبکه‌ها و کنسرسیوم‌های صادراتی، همکاری در انجام طرح‌های مطالعاتی و... از جمله تعهدات طرفین در این تفاهم‌نامه است.
    با توجه به انعقاد تفاهم نامه میان مرکز ملی فرش ایران، شرکت شهرکهای صنعتی و سازمان بازرگانی استان قم انتظار می رود ایجاد خوشه یادشده مراحل اجرایی شدن را با قوت طی کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران