در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518867 تاریخ : 1399/06/13-14:52:19
,10028,10031,
15 شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است

حاجی میرزایی:

15 شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است

وزیر آموزش و پرورش گفت: هر جا بتوانیم حضور با رعایت پروتکل است و 15 شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است.

به گزارش بانک و صنعت، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، در آئین رونمایی از نسخه جدید شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، با بیان اینکه شاد عرصه ارائه خدمات متنوع آموزشی است، گفت: کرونا دنیا را غافلگیر کرد و به سرعت هم نظام های جاری و مناسبات مردم تحت تأثیر قرار گرفت و در قرن اخیر پدیده ای به این حد تأثیرگذاری با دابره شمول بالا ندیدیم. توزیع مناسب زیرساخت های آموزشی از مهم ترین ارکان هر جامعه است و برای داشتن جامعه عادلانه باید خدمات آموزشی عادلانه داشته باشیم.

حاجی میرزایی اظهار کرد: تعطیلات طولانی آموزشی را دز جریان کرونا تجربه کردیم اما تعطیلات طولانی آثار روانی و اجتماعی کوتاه و بلند مدتی دارد بنابراین باید دست به کار می شدیم و وارد عمل شدیم. در دنیا هیچ کشوری تجربه مشابهی نداشتند و حتی کشورهای پیشرفته دنیا هم هیچ راه حل قاطعی برای پاسخگویی به این پدیده را نداشتند. امروز رونمایی از نسخه پیشرفته تر این شبکه را شاهد هستیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه وارد زیست بومی جدیدی شدیم و کرونا ما را به این زیست بوم پرت کرد، گفت: باید از قابلیت های این زیست بوم بهره بگیریم و هم باید محدودیت های آن را بشناسیم؛ برای رفع محرومیت از مناطق مختلف کشور آموزش در شاد کمک کننده است و می توانیم بهترین تدریس ها را برای دانس آموزان سراسر کشور ارائه دهیم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: این ظرفیت خوب و ممتاز در جامعه وجود دارد اما برخی به این ابزار دسترسی ندارند یا از پوشش اینترنت محروم هستند اما عدم دسترسی به این فضا نباید مانع محرومیت آنها از تحصیل شود بنابراین صرف نظر از هر شرایطی که دانس آموزان دارند، امکان تحصیل را برای آنها فراهم می کنیک.

حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه اصل بر حضور است، اظهار کرد: خر جایی که تراکم دانش آموزان بابا بود از گروه بندی استفاده می کنیم. برای کسانی که از تلویزیون. استفاده می کند زمان هایی مشخص می کنیم که معلمان در مدارس حضور دارند

حاجی میرزایی همچنین در حاشیه آئین رونمایی از نسخه جدید شبکه شاد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از 15 شهریور سال تحصیلی آغاز می شود و در تلاش هستیم، آمادگی لازم را برای شروع باشکوه انجام دهیم؛ همکاران من تمام وقت خود صرف آماده سازی مدارس برای استقبال می کنند.

وی درباره نحوه حضور دانش آموزان در مدارس گفت: اصل بر شرکت حضوری دانش آموزان است؛ ما سال گذشته دو سوم سال و محتوا را طی کرده بودیم اما امسال شرایط متفاوت است و دانش آموزان و معلمان باید در سال تحصیلی جدید با هم آشنا شوند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هر جا بتوانیم حضور با رعایت پروتکل است و 15 شهریور در همه مدارس اصل بر حضور است؛ در مدارسی که تعداد دانش آموزان بیشتر از پروتکل است ناگزیر هستیم تا دانش آموزان را گروه بندی کنیم و برخی در روزهای زوج و برخی روزهای فرد بیایند.

وی با بیان اینکه حضور هر دانش آموز در کلاس 35 دقیقه است، افزود: زمان های ساعات تدریس برای همه دروس حداکثر 35 دقیقه است و تلاش می کنیم ورود و خروج به تفاوت باشد تا تزاحم ایجاد نشود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: نیاز به همراهی خانواده ها برای تردد و ورود و خروج به مدرسه است. در این شرایط نمی توانیم فرصت ها را نادیده بگیریم و باید آموزش را تعقیب کنیم و در کنار آن از سلامت دانش آموزان مراقبت کنیم؛ اگر دانش آموزان آگاه باشند هم خود و هم خانواده ها رعایت می کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران