تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1446 تاریخ : 1390/05/09-00:00:00
,5,
بهای بالای نفت درآمد ۳۰ میلیارد دلاری صندوق توسعه را محقق می‌کند

بهای بالای نفت درآمد ۳۰ میلیارد دلاری صندوق توسعه را محقق می‌کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که موجودی صندوق توسعه ملی باید تا پایان سال جاری به ۳۰ میلیارد دلار برسد، گفت: تنها منبع تأمین اعتبار این صندوق ۲۰ درصد از مازاد در

 به گزارش شبکه تخصصی بانک و صنعت، سیدکاظم دلخوش‌اباتری"  با بیان این که فعالیت‌های صندوق توسعه ملی از حساب ذخیره ارزی جدا است، تصریح کرد: هدف اصلی صندوق توسعه ملی سرمایه‌گذاری ارزی بخش خصوصی است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که رهبر معظم انقلاب بر تشکیل صندوق توسعه ملی تأکید داشتند، افزود: دولت با همت مناسب خود و همکاری نمایندگان مردم در مجلس این صندوق را تشکیل داده است.

 

آمار دقیقی از موجودی صندوق توسعه ملی وجود ندارد

وی ادامه داد: هم‌اکنون آمار دقیقی از موجودی صندوق توسعه ملی وجود ندارد، ولی بر اساس برنامه موجودی این صندوق تا پایان سال جاری باید به ۳۰ میلیارد دلار برسد.

دلخوش درباره منابع تأمین کننده صندوق توسعه ملی گفت: تنها منبع مالی این صندوق ۲۰ درصد از مازاد درآمد حاصل از فروش نفت خام است.

وی با بیان این که قیمت جهانی نفت در ماه‌های گذشته افزایش داشته است، افزود: با توجه به قیمت کنونی نفت در بازارهای جهانی موجودی ۳۰ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی محقق می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس تأکید کرد: با توجه به این که قیمت جهانی نفت نوسان دارد نمی‌توان آمار دقیقی از موجودی کنونی صندوق توسعه ملی ارائه کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این که مدیریت صندوق توسعه ملی به عهده هیئت امناء است، تصریح کرد: رئیس‌جمهوری، ناظران مجلس و وزیر امور اقتصاد و دارایی از جمله اعضای هیئت امناء صندوق توسعه ملی هستندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران