تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1418 تاریخ : 1390/05/07-00:00:00
,8,
سود 3ساله سهام عدالت پرداخت می شود

سود 3ساله سهام عدالت پرداخت می شود

:مدیر عامل اتحادیه کشوری تعاونی های سهام عدالت با بیان اینکه ارزش سهام افزایش یافته و سود آنها محفوظ است، به مردم اطمینان داد: سود این سهام از سال ۸۷ به بعد به صاحبان آ

 

به گزارش روز جمعه شبکه تخصصی بانک و صنعت ،داریوش پاک بین گفت: سود سهام عدالت سالهای ۸۵ و ۸۶ پرداخت شده است و مشمولان مرحله اول ۲ بار و بعد از آن هم یک بار سود سالانه ۴۰ هزار تومان را دریافت کرده اند و بقیه هم به عنوان بدهی به دولت پرداخت شد  .

وی درباره علت تاخیر در پرداخت سود سهام سالهای بعد افزود: براساس قانون تجارت شرکتهای سرمایه پذیر گاهی تا ۱۶ ماه بعد از پایان سال مالی مهلت دارند این سود را به شرکتهای سهام عدالت پرداخت کنند و برخی شرکتها نیز بدهکار هستند .

پاک بین اظهارداشت: براساس مقرراتی که مجلس شورای اسلامی تصویب کرده و همچنین در سازمان خصوصی سازی تاکید شده است، قبل از پرداخت سود سهام عدالت باید از منابع سود دریافت شده همه بدهی ها بابت اقساط شرکت های مشمول سهام عدالت به خزانه واریز شود که این موضوع باعث تاخیر شده است.

وی با بیان اینکه همه سود سالهای معوقه پرداخت خواهد شد، افزود : از مجلس و دولت می خواهیم با اصلاح قوانین و مقررات این بخش شرایطی را فراهم کنند که سود سهام عدالت بموقع یا با حداقل تاخیر زمانی به صاحبان آن پرداخت شود.

کل مشمولان سهام عدالت در قالب ۶ دهک، جمعیت ۴۲ میلیون نفری را تشکیل می دهند که از مجموع ۷۵ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شرکت های دولتی در سالهای ۸۴ تا خرداد ۹۰ بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان مربوط به سهام عدالت استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران