تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1412 تاریخ : 1390/05/05-00:00:00
,18,
ضرب الاجل 48 ساعته فیفا به شاهدان

ضرب الاجل 48 ساعته فیفا به شاهدان

فدراسیون جهانی فوتبال با وجود محرومیت مادام العمر بن همام دست بردار نیست و ضرب الاجل 48 ساعته برای 25 عضو اتحادیه‌ی کشورهای حوزه‌ی دریای کارائیب تعیین کرده است

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت،  در حالی که گمان می‌رفت با استعفای وارنر و محرومیت همیشگی بن همام توسط فیفا، پرونده‌ی جنجالی‌ترین فساد مالی در این نهاد بسته شده باشد، اما فیفا هنوز به دنبال بررسی و تحقیق و تفحص درباره‌ی این پرونده است.


فیفا به 25 عضو اتحادیه کشورهای حوزه دریای کارائیب که در آن نشست جنجالی بن همام در ترینیداد و توباگو حضور داشتند 48 ساعت مهلت داده تا تمام جزئیات و موارد را بیان کنند. در این هشدار به این 25 کشور عنوان شده در صورتی که نکته‌ای هر چند کوچک را از قلم بیندازند، محرومیت‌هایی حتی به صورت مادام العمر برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.


فیفا در بیانیه‌ای که روز سه شنبه منتشر شد عنوان کرد: نامه‌ای در روز 25 جولای برای تمام اعضای کشورهای حوزه‌ی دریای کارائیب ارسال و از روسای آنها یا هر شخص مطلع دیگر خواسته شده تا هر چه درباره‌ی نشست دهم ماه می می‌دانند در اختیار فیفا قرار دهند. آنها 48 ساعت فرصت دارند تا به تکمیل شدن پرونده کمک کنند.


در ادامه‌ی بیانیه‌ی فیفا آمده است: میزان صداقت و همکاری کشورهای حوزه‌ی دریای کارائیب در تصمیمی که کمیته‌ی اخلاقی برای متهمان پرونده می‌گیرد تاثیر بسزایی خواهد داشت. اگر برای ما اثبات شود که کسی اطلاعات خاصی داشته اما در این 48 ساعت به فیفا گزارش نداده محروم خواهد شد. این محرومیت می‌تواند مادام العمر باشد. در پایان این 48 ساعت کمیته‌ی اخلاقی بررسی پرونده را آغاز خواهد کرد.


تمام 25 عضو اتحادیه‌ی کشورهای حوزه‌ی دریای کارائیب در نشست 10 می حضور داشته‌اند، نشستی که در آن بن همام 40 هزار دلار به هر یک از نمایندگان داده تا بتواند میزبانی کشورش برای جام جهانی 2022 را تضمین کند.


فیفا در حالی تصمیم به گرفتن اظهارنامه از اعضای این اتحادیه کرده که تنها 9 نفر از اعضا پیش از این اقرار کرده بودند که مبلغ 40 هزار دلار را دریافت کرده یا با پیشنهاد دریافت آن روبرو شده‌اند. 15 عضو دیگر هرگونه صحبتی درباره‌ی این موضوع را تکذیب کردند.


از این 15 عضو، 4 نفر حاضر نشدند توضیحاتی ارائه دهند. 11 نفر هم به بازپرسان اعلام کردند که با هیچ پیشنهادی روبرو نشده‌اند.


گفتنی است، پرونده‌ی رشوه خواری و فساد مالی در ارتباط با تعیین میزبان جام جهانی از ماه‌ها قبل آغاز شد و آخرین حلقه از این پرونده هفته‌ی گذشته بود که منجر به محرومیت مادام العمر بن همام شد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 218
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران