در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1385 تاریخ : 1390/05/05-00:00:00
,10,
 ورود فرشهای چینی هشداری به تولیدکنندگان داخلی است

ورود فرشهای چینی هشداری به تولیدکنندگان داخلی است

رییس سازمان بازرگانی آذربایجان شرقی گفت: ورود فرش های مختلف چینی به بازارهای داخلی هشداری به تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش است.

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت ، واقعیت این است که فرش های چینی و خارجی نمی توانند در بازار فرش ایران جایگاهی برای خود باز کنند اما ورود این فرش ها به بازارهای داخلی زنگ هشداری برای ایجاد تحول در صنعت فرش کشور است. 
    یک کارشناس فرش در این باره اعتقاد دارد،  علاقه ی مردم نسبت به فرش های ایرانی همچنان بالا بوده و اگر تولیدکنندگان نتوانند نیاز بازارها و مصرف کنندگان را بشناسند این وضعیت به نفع صنعت فرش نخواهد بود.
    وی با اشاره به اینکه برخی مخالف واردات این فرش ها هستند گفت: با محدودیت نمی توان صنعت فرش ایران را از بحران ها نجات داد و واردات فرش های چینی به داخل کشور موجب ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان داخلی شده که در نهایت این وضعیت به نفع صنعت فرش خواهد بود.
    وی گفت: این رقابت دارای آثار مثبت و منفی بوده و باید با برنامه ریزی اساسی در این زمینه و افزایش جایگاه فرش ایران در بازارهای داخلی و خارجی از ابعاد مثبت این رقابت استفاده کرد.
    شهرستان مراغه با تولید سالانه 65 هزار متر مربع فرش ابریشمی صادراتی دومین قطب تولید فرش در ایران به شمار می رود.
    این شهرستان با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع بوده که حدود 15 هزار نفر از جمعیت در صنعت فرش فعال هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران