تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1349 تاریخ : 1390/05/04-00:00:00
,11,
کاهش متراژواحدهای مسکونی

کاهش متراژواحدهای مسکونی

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران طی زمستان سال 89 متراژ واحدهای مسکونی در کشور رو به کاهش است.

 

به گزارش روز سه شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت، طبق گزارش مرکز آمار ایران از پروانه های ساختمانی صادر شده در زمستان سال 89 نشان می دهد متراز واحدهای مسکونی در سطح کشور در حال کاهش است.

بر اساس این آمار طی زمستان گذشته در سطح کشور برای احداث 189 هزار واحد مسکونی از سوی شهرداری ها پروانه صادر شده است که میزان زیر بنای این تعداد به رقمی معادل 23.5 میلیون مترمربع بالغ شده که نشان می دهد متوسط متراژ واحدهای مسکونی در شهرهای کشور به جز شهر تهران به حدود 123.5 متر مربع رسیده است.


این در حالی است که متوسط متراژ واحدهای مسکونی در سال 88 معادل 124.5 متر مربع و در سال 87 این رقم حدود 133 متر مربع بوده و این روند نشان میدهد طی سه سال فوق متراز واحدهای مسکونی در شهرهای کشور سیر نزولی داشته است.

نکته قابل تذکر انکه در برنامه چهارم کاهش متراژ واحدهای مسکونی به عنوان یکی از راهکارهای کاهش قیمت مورد توجه قرار گرفته بود و هدفگذاری برنامه چهارم برای رساندن متوسط متراژ واحدهای مسکونی به زیر 110 متر مربع بود ولی هنوز می بینیم که با این هدف فاصله زیادی وجود دارد.
 بر اساس گزارش مرکز امار ایران در زمستان سال 89 حدود54.5 هزار پروانه ساختمانی صادر شده است که حدود 16 درصد از این پروانه ها برای احداث واحدهای مسکونی بالای 500 متر مربع بوده استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران