همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1322 تاریخ : 1390/05/03-00:00:00
,9,
افزایش قیمت مرغ در ایام ماه رمضان، طبق روال هر ساله

افزایش قیمت مرغ در ایام ماه رمضان، طبق روال هر ساله

: مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی اظهار کرد: هر ساله قبل از ماه رمضان با افزایش قیمت مواجه بوده و از نیمه ماه رمضان قیمت ها کاهش می یابد.

 به گزارش روز دوشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت : حسین مقدم نیا افزود: با توجه به این که پیگیری های فراوان از سازمان حمایت از مصرف کننده و تولیدکننده برای تعیین قیمت کف خرید مرغ زنده و جلوگیری از ضرر مرغداران بی نتیجه بوده و در این زمینه با وزارت بازرگانی به توافق نرسیدیم، به کمیسیون اصل 90 شکایت کرده ایم.
مقدم نیا اظهار کرد: با توجه به این که تضمین محصولات کشاورزی جزو وظایف متولیان امر است و طبق قانون افزایش بهره وری باید قیمت کف برای خرید محصولاتی که تولیدکنندگان برای خرید محصولاتی که تولیدکنندگان آن متضرر هستند، در نظر گرفته شود اما این حمایت ها از تولید اعمال نمی شود.
وی تصریح کرد: افزایش قیمت خرید مرغ زنده مقطعی است و از نیمه ماه رمضان کاهش می یابد که مسوولان امر برای جلوگیری از افزایش قیمت در ماه رمضان می توانستند تعیین قیمت کف را برای پس از ماه رمضان وعده دهند تا از تولید حمایت شود و ادامه داشته باشد.
او با اشاره به افزایش 45 درصدی قیمت هر کیلو ذرت طی سال جاری اظهار کرد: قیمت کارشناسی شده هر کیلو مرغ زنده در اردیبهشت ماه توسط وزارت جهاد کشاورزی دو هزار و 360 تومان به وزارت بازرگانی اعلام شد اما وزارت بازرگانی این ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی را اجرایی نکرد.
به گفته مقدم نیا با توجه به این که قیمت خرید هر کیلو مرغ منجمد آماده طبخ دو هزار و 900 تومان است و فروش مرغ به این قیمت برای تولیدکنندگان ضرر بوده تمایلی به فروش مرغ منجمد به وزارت بازرگانی نداشته که دو هزار تن مرغ منجمد در حال واردات به کشور است این در حالی است که بسیاری از ظرفیت های واحدهای تولیدی خالی مانده و مرغ تولیدی به قیمت بسیار پایین روی دست مرغداران مانده است.

 

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران