سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 464418 تاریخ : 1398/02/23-09:34:06
,10028,10034,
13 هزار و 500 نفر زندانی جرایم غیر عمد داریم

رئیس سازمان زندان ها:

13 هزار و 500 نفر زندانی جرایم غیر عمد داریم

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در حال حاضر بیش از 13 هزار و 500 نفر زندانی جرایم غیر عمد داریم که بیش از 10 هزار نفر آنها محکومین جرایم مالی هستند. 2500 نفر محکومین مهریه و تعداد کمی محکومین دیه هستند. قریب به 2 هزار و 450 میلیارد تومان هم جمع بدهی این افراد است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، اصغر جهانگیر، در حاشیه جشن گلریزان ستاد دیه در رابطه با وضعیت کمک به زندانیان استان‌های سیل زده در جمع خبرنگاران گفت: چون ستاد دیه هم معین سازمان زندان‌ها است لذا علاوه بر کارگروهی که تشکیل شده است در حال تلاش هستیم تا به آنها به صورت ویژه کمک کنیم. این کمک خارج از اساسنامه و دستورالعمل‌هایی خواهد بود تا بتوانند سریع‌تر به آغوش خانواده‌هایشان بازگردند.

وی افزود: همچنین رئیس قوه قضائیه در خصوص استان‌های آسیب دیده با بحث مرخصی زندانیان این استان‌ها موافقت کرد که این امر کمک می‌کند در کنار خانواده‌های خود باشند و از آسیب‌های آنها کاسته شود.

جهانگیر در رابطه با لزوم بازنگری در برخی قوانین که موجب افزایش زندانیان می‌شود، گفت: ما باید در این خصوص فعالیت جدی تری را در دستور کار قرار دهیم. در همین رابطه رئیس قوه قضائیه اولین جلسه مشترک خود را با حضور نمایندگان مجلس برگزار کرد، چون لوایح زیادی از قوه قضائیه از گذشته در مجلس باقی مانده است.

وی ادامه داد: بخشی از این لوایح به مقوله حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری کمک می‌کند.

رئیس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: باید مراودات و تعاملات و ارتباطات دو قوه در این خصوص بیشتر شود تا ما هرچه سریع‌تر شاهد این امر باشیم که جرم زدایی از قوانین صورت گیرد. چون متأسفانه ما با تورم کیفری روبرو هستیم.

جهانگیر ادامه داد: نباید این احساس در مجموعه کشور وجود داشته باشد که همه مشکلات کشور را می‌شود با مجازات‌ها حل کرد.

وی افزود: بسیاری از مشکلات کشور ریشه‌های ساختاری اقتصادی ریشه‌های فرهنگی دارد و باید در این زمینه تلاش بیشتری کنیم تا با توسعه امر پیشگیری زمینه ایجاد جرم را در جامعه کم کنیم. اگر این اتفاق رخ دهد هم جمعیت کیفری و هم جرایم کاهش می‌یابد.

جهانگیر اظهار داشت: ما باید به سمتی برویم که بتونیم خیلی از جرایم را به سمت تخلفات ببریم و کاری کنیم که تخلفات هم انجام نشود.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به تعداد زندانیان جرایم غیر عمد، گفت: در حال حاضر بیش از 13 هزار و 500 نفر زندانی جرایم غیر عمد داریم که بیش از 10 هزار نفر آنها محکومین جرایم مالی هستند. 2500 نفر محکومین مهریه و تعداد کمی محکومین دیه هستند. قریب به 2 هزار و 450 میلیارد تومان هم جمع بدهی این افراد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه