زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 490379 تاریخ : 1398/06/12-13:15:33
,10028,
13 شهریور آخرین مهلت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان است

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ:

13 شهریور آخرین مهلت استفاده از قانون بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان است

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ضمن تشریح جزئیات بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان، از اتمام مهلت تعیین شده تا چهارشنبه (13 شهریور) خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری با بیان اینکه دور جدید بخشودگی جرایم بیمه‌ای کارفرمایان از 13 خرداد آغاز شد و تا سه ماه ادامه داشته است، گفت: این مهلت چهارشنبه (13 شهریور) به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به شرایط بخشودگی جرایم بیمه‌ای اظهارکرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره رونق تولید و اقتصاد مقاومتی، تامین اجتماعی به عنوان ابزار مهم در تحقق رونق تولید مطرح است. سازمان تامین اجتماعی در همین راستا دستورالعملی را صادر و به واحدهای اجرایی ابلاغ کرد.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران با اشاره به اینکه در این طرح بخشودگی کارفرمایان خوش حساب مدنظر است که قبل از بحران زدگی در شرایط اقتصادی اخیر به‌موقع پرداختی‌های خود را انجام داده و به سازمان در ادای تعهدات کمک کرده‌اند، گفت: در راستای این سیاست کلی، کارفرمایی خوش حساب است که حق بیمه چهار ماه قبل از وقوع بحران را به‌موقع پرداخت کرده باشد.

حیدری ادامه داد: متقاضیان بعد از ثبت درخواست و وصول آن در شعب، چنانچه بخواهند مبلغ جریمه را نقدی بپردازند از صددرصد معافیت بهره‌مند می‌شوند و اگر بخواهند تقسیط کنند اگر 12 ماهه باشد از 100 درصد، 18 ماهه از 15 درصد و 36 ماهه از 50 درصد معافیت بهره‌مند می شوند. سقف اقساط 36 ماهه است که در این صورت 50 درصد جرایمشان بخشیده می‌شود.

وی از تشکیل تیم ضربت در این اداره کل برای رسیدگی سریع و فوری به درخواست‌ها خبر داد و اظهارکرد: از روسای شعب خواستیم تا زمانی که درخواست‌ها می‌رسد حتی بعد از ساعت اداری بمانند و پاسخگو باشند. تمامی کارفرمایان که تاکنون مراجعه نکرده‌اند هنوز مهلت دارند و درخواست می‌کنیم قبل از اتمام موعدمقرر به شعب مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند، آنها یک ماه فرصت دارند تا مدارک مربوطه را ارائه دهند.

وی با بیان اینکه 21 هزار و 700 کارگاه بحران‌زده در اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ داریم که حائز شرایط برای استفاده از این قانون هستند، گفت: مبلغ قطعی بدهی 2780 میلیارد تومان است که 700 میلیارد تومان جرائمی است که با پرداخت دیون قابل معافیت است.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای ارائه 40 خدمت غیرحضوری تامین اجتماعی از طریق سامانه الکترونیک خبر داد و اظهارکرد: از جمله این خدمات درخواست غیرحضوری دریافت دفترچه بیمه و تحویل آن در محل است.

وی در پایان تاکید کرد: قانون بخشودگی جرایم ویژه کارفرمایانی است که جرایم کارگاه‌های آنان تا پایان اسفند 96 است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران