در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519268 تاریخ : 1399/06/20-11:49:08
,15,
129 آسیب پذیری امنیتی در محصولات مایکروسافت ترمیم شد

افتا منتشر کرد؛

129 آسیب پذیری امنیتی در محصولات مایکروسافت ترمیم شد

شرکت مایکروسافت اصلاحیه های امنیتی ماهانه خود را برای ماه میلادی سپتامبر در 3 دسته بندی حیاتی ، مهم و متوسط منتشر کرد. بر این اساس 129 آسیب پذیری امنیتی در محصولات این شرکت ترمیم شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از مرکز مدیریت راهبردی افتا، درجه حساسیت 23 مورد از آسیب پذیری های ترمیم شده، حیاتی (Critical ) و 105 مورد مهم (Important ) و یک مورد متوسط (Moderate) گزارش شده است.

هیچ کدام از ضعف های امنیتی ترمیم شده توسط مجموعه اصلاحیه های ماه سپتامبر، روز-صفر ( Zero-day) گزارش نشده اند.
از میان 23 آسیب پذیری حیاتی این ماه، 3 مورد بیش از سایرین جلب توجه می کنند:

آسیب پذیری از نوع بروز اختلال در حافظه (Memory Corruption) است که سرویس دهنده Exchange از آن تأثیر می پذیرد؛ مهاجم به سادگی می تواند با ارسال یک ایمیل مخرب به سرور Exchange از ضعف مذکور بهره جویی (Exploit) کرده و در ادامه کد مخرب مورد خود را به صورت از راه دور اجرا کند.

آسیب پذیری دوم از نوع اجرای کد به صورت از راه دور (Remote Code Execution) است که بخش COM در سیستم عامل Windows را تحت تأثیر قرار می دهد. هدایت کاربر به یک سایت حاوی JavaScript مخرب یک سناریوهای احتمالی سوءاستفاده از این آسیب پذیری می تواند باشد.

آسیب پذیری نوع سوم که اشکالی از نوع اجرای کد به صورت از راه دور در Windows Text Service Module است، با هدایت قربانی به یک سایت حاوی محتوا یا تبلیغ مخرب که پیش تر از سوی مهاجم در سایت به اشتراک گذاشته شده است، امکان بهره جویی از آن فراهم می شود.

فهرست کامل آسیب پذیری های ترمیم شده مجموعه اصلاحیه های ماه سپتامبر مایکروسافت به همراه لینک به روزرسانی های غیرامنیتی Windows در پایگاه الکترونیکی مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری منتشر شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران