همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1259 تاریخ : 1390/05/02-00:00:00
,15,
بررسی مسائل فنی بعد از طرح تجاری اپراتور چهارم

مشاور وزیر ارتباطات

بررسی مسائل فنی بعد از طرح تجاری اپراتور چهارم

:مجری پروژه شبکه دسترسی فیبر نوری گفت: بیزینس پلن (طرح تجاری) اپراتور چهارم آماده و توجیه اقتصادی و ملی این پروژه اثبات شد و هم‌اکنون تیم‌های تخصصی در حال نوشتن پیش‌نویس

 محمد مردانی افزود: هم اکنون بیزینس پلن ( طرح تجاری) اپراتور چهارم آماده و طرح وارد مسائل فنی و طراحی‌ها شده است.
وی گفت: در حال حاظر تیم‌های تخصصی شکل گرفته‌اند و در حال انجام طراحی‌های فنی و نوشتن RFP (پیش‌نویس) طرح هستند.
وی تصریح کرد: در بیزینس پلن پروژه مشخص می‌شود که آیا اجرای این طرح از لحاظ تجاری مقرون به صرف است یا خیر و بازگشت سود پول سهامداران طی چند سال محقق می‌شود؛ در مرحله بعد پس از مشخص شدن اینکه طرح از لحاظ تجاری و ملی توجیه دارد، نوشتن RFP آغاز می‌شود تا ویژگی‌ها و مشخصات فنی پروژه برای اجرا مشخص گردد.
وی گفت: در پروژه اپراتور چهارم نیز پس از بررسی‌های لازم مشخص شد که این پروژه توجیه اقتصادی و ملی لازم را دارد.
مجری پروژه شبکه دسترسی فیبر نوری خاطر نشان کرد: البته در برخی پروژه‌ها مانند این پروژه، تنها توجیه اقتصادی کافی نیست و مولفه‌های مختلفی از جمله‌ بحث‌های فرهنگی، اجتماعی، مسائل ملی و کلان کشور نقش دارند.
مجری پروژه شبکه دسترسی فیبر نوری توضیح داد: منظور از طراحی‌های فنی، RFP (پیش‌نویس) طرح برای اجرا است و در پیش‌نویس، آنچه باید در اجرا انجام شود و خواسته‌ها از پروژه، به زبان فنی بیان می‌شود.
مجری پروژه شبکه دسترسی فیبر نوری ادامه داد: همانند آماده‌سازی بیزینس پلن، سایر کارهای اپراتور چهارم نیز طبق برنامه زمان‌بندی در حال انجام است و امیدواریم باقی کارها نیز براساس زمان‌بندی پیش رود.
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که این کار را انجام دهیم و انجام هم می‌دهیم ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 139
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران