همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1229 تاریخ : 1390/05/01-00:00:00
,17,
گام بعدی ایران ،حرکت به سوی حضور قدرتمند در بازارهای جهانی است

وزیر بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع و معادن

گام بعدی ایران ،حرکت به سوی حضور قدرتمند در بازارهای جهانی است

،جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های حضور پایدار در بازارهای جهانی را دارد و ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن در بالفعل شدن این توانایی تاثیر بسیاری دارد.

به گزارش روز یکشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت: دکتر مهدی غضنفری در نشستی با مدیران حوزه بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی اظهار داشت: بدون شک اجرای قانون هدفمندی یارانه‎ها نقطه عطفی در اقتصاد ایران است که زمینه باروری و شکوفایی اقتصاد و تولید را فراهم کرد و ادغام ما را در رسیدن به اهداف کمک می‎کند.
وی در عین حال تصریح کرد: رویکرد اصلی دولت در اجرای هدفمندی یارانه‌ها در بخش تولید بهبود فرایند، افزایش بهره‎وری و استفاده از فناوری نوین برای حضور در بازارهای جهانی است.
غضنفری با بیان اینکه دو وزارتخانه ادغامی در شرایط هدفمندی یارانه‌ها در مدیریت تولید و بازار داخل به خوبی عمل کردند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران توانمندی‌های حضور پایدار در بازارهای جهانی را دارد و ادغام در بالفعل شدن این توانایی تاثیر بسیاری دارد.
به اعتقاد وزیر بازرگانی اقتصاد متکی به چاه‌های نفت که روز به روزبه کاهش منابع کشور نیز منجر می شود، اقتصادی نیست که بتوان آینده کشور را با آن اداره کرد بنابراین باید برنامه‌ریزی جدید، حول محور تولید و تجارت صورت گیرد.
از نظر غضنفری، با آغاز اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، درهای جدیدی به روی اقتصاد کشور گشوده شد تا به واسطه آن، حرکت در مسیر اهداف کلان اقتصادی به ویژه سند چشم‌انداز بیست ساله هموار شود.
وزیر بازرگانی تاکید کرد: از شروط اصلی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، افزایش بهره‌وری، مدیریت و کاهش هزینه‌هاست که این موضوع بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی را دربر می‌گیرد.
به گفته وی، مقابله با ویروس هزینه‌ها در اقتصاد کشور، ایجاد اشتغال، حفظ منابع زیرزمینی، بهبود فضای سرمایه‌گذاری و خصوصی‌سازی اثربخش از فواید اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها محسوب می‌شود. با شفاف‌سازی هزینه‌ها زمینه جذب سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات نیز فراهم می‌شود.
دکتر غضنفری، اصلاح نرخ حامل‌های انرژی را از جمله اقداماتی دانست که در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‎ها اعمال شد و دولت به منظور همگام‌سازی بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی با این اصلاحات، ارائه تسهیلاتی در قالب بسته‌های حمایتی را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: دولت خود را متعهد می‌داند که به منظور جلوگیری از تحت فشار قرار گرفتن بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی از افزایش هزینه‌های ناشی از اصلاح قیمت انرژی، حمایت از این حوزه‌ها را بیش از پیش مورد توجه و مداقه قرار دهد.
در این نشست همچنین تعدادی از معاونان و مدیران وزارت بازرگانی گزارشاتی را از تدابیر و برنامه‎های پیش‎بینی شده در حوزه تنظیم بازار و ایام ماه مبارک رمضان ارائه کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران