جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521633 تاریخ : 1399/07/29-15:07:15
,11,
12 هزار واحد مسکن ملی اول آبان افتتاح می شود

با حضور رییس جمهوری؛

12 هزار واحد مسکن ملی اول آبان افتتاح می شود

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه جزئیات افتتاح مسکن ملی را که با حضور رییس جمهوری در اول آبان ماه انجام می شود، تشریح کرد و از تعیین تکلیف نهایی 400 هزار واحد مسکن ملی در قالب واگذاری زمین و یا معرفی افراد به پروژه های آغاز شده و در حال ساخت خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده درباره جزئیات افتتاح طرح اقدام ملی مسکن که بخشی از آن ها شامل افتتاح و برخی شامل آغاز عملیات اجرایی است گفت: بخشی از برنامه های ویدئوکنفرانسی ریاست جمهوری در بخش مسکن نیز شامل بهره برداری از بیش از 40 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که به متقاضیان تحویل می شود.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی گفت: بنابر قولی که وزارت راه و شهرسازی داده بود، افتتاح طرح های اقدام ملی مسکن و همچنین باقی مانده های مسکن مهر، روز پنجشنبه اول آبان 99، به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی ریاست جمهوری، با حضور 31 استاندار و وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش به شکل ویدئوکنفرانس انجام می شود.

افتتاح نزدیک به 12000 مسکن ملی در 8 استان

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص جزئیات افتتاح این طرح ها، توضیح داد: بخش اول مراسم روز پنجشنبه، اول آبان ماه، افتتاح پروژه های طرح اقدام ملی است که در این بخش 11 هزار و 560 واحد در هشت استان افتتاح می شود.

وی گفت: علاوه بر این واحدها، برخی از پروژه های بافت فرسوده که توسط مالکان احداث شده است نیز در سراسر کشور، افتتاح خواهد شد.

واگذاری گروهی 135000 واحد مسکن ملی به متقاضیان

محمودزاده بخش دوم افتتاح های را شامل واگذاری زمین به گروه های ساخت عنوان کرد و گفت: 135 هزار زمین به گروه های ساخت واگذار می شود که از این تعداد 95 هزار قطعه، ظرف یک سال گذشته واگذار شده و در این مراسم 40 هزار واحد دیگر واگذار می شود. در این بخش، هر پلاک به گروه های سه نفر به بالا واگذار می شود تا نسبت به احداث واحد مسکن ملی، اقدام کنند.

وی بخش دیگر مراسم روز پنجشنبه را معرفی 253 هزار نفر به 253 هزار واحد مسکن ملی در حال احداث برشمرد.

بهره برداری از 6700 واحد مسکن ملی در بافت های فرسوده

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، حدود 14 هزار و 500 واحد مسکن ملی در بافت های فرسوده در حال انجام است که از این تعداد 6 هزار و 700 واحد در این مراسم به بهره برداری می رسد.

آغاز عملیات اجرایی ساخت 69000 مسکن ملی در قالب تفاهم نامه ها با سایر وزارتخانه ها

محمودزاده همچنین بخشی از این مراسم را آغاز واحدهای مسکن ملی در قالب تفاهم نامه ها با دیگر وزارتخانه ها عنوان کرد و گفت: حدود 69 هزار واحد مسکن ملی در قالب تفاهم نامه ها آغاز عملیات اجراییشان انجام خواهد شد که از این تعداد، 30 هزار واحد مسکن ملی فرهنگیان، 37 هزار واحد مسکن ملی نیروهای مسلح، 2 هزار واحد مسکن ملی کارگران است. در این مراسم، آغاز عملیات اجرایی ساخت مسکن فرهنگیان به شکل نمادین با حضور وزیر آموزش و پرورش انجام خواهد شد. پیش تر نیز 14 هزار و 500 واحدی برای فرهنگیان کلنگ زنی شد.

محمودزاده تصریح کرد: در مجموع به غیر از مسکن مهر تعداد 400 هزار واحد مسکونی اقدام ملی، تعیین تکلیف می شود که برخی از آن ها در قالب واگذاری زمین و برخی در قالب معرفی افراد به پروژه ها است.

افتتاح 40108 واحد مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی، بخش آخر برنامه ویدئوکنفرانسی با رییس جمهور را افتتاح باقی مانده های مسکن مهر برشمرد و گفت: افتتاح 40108 واحد مسکن مهر در روز پنجشنبه انجام خواهد شد که با این افتتاح در تعدادی از استان های کشور مسکن مهر، به طور کامل به اتمام می رسد و جشن اختتام آن همزمان برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: در مجموع 53 هزار واحد مسکن مهر باقی مانده است که در مراحل مختلف ساخت قرار دارد. بر اساس برنامه ریزی که استان ها و دستگاه های متولی داشتند باید ظرف روزهای آتی آنها نیز به اتمام برسد و تحویل متقاضیان شود.

مراسم بخش مسکن، روز پنجشنبه، اول آبان با حضور رییس جمهوری است و 31 استاندار به شکل میهمان برخط در جلسه حضور دارند. همچنین، مراسم هایی به شکل مجازی در شهرهای سیرجان به عنوان پایلوت افتتاح 11هزار و 560 واحد اقدام ملی خواهد بود. 135 هزار واحد واگذاری زمین و 253 هزار واحد مسکن ملی معرفی به پروژه های اقدام ملی به شکل پایلوت در شهر بیرجند در خراسان جنوبی انجام می شود. مراسم کلنگ زنی و تفاهم نامه های در شهر هشتگرد در استان البرز و افتتاح مسکن مهر در شهر پردیس انجام می شود.

تاکنون قرار است، کلنگ زنی تفاهم نامه به شکل نمادین توسط وزیر آموزش و پرورش در قالب یکی از تفاهم نامه ها انجام شود. با توجه به زمان محدودی که در اختیار است یکی از وزرا اینکار را انجام می دهد.

ارزش پروژه اقدام ملی حدود 240 هزار میلیاردتومان است که حدود 60 هزار میلیاردتومان آن مربوط به قیمت اراضی و حدود 180 هزار میلیاردتومان آن مربوط به بخش اجرا و خدمات خواهد بود. این گردش مالی بسیار قابل ملاحظه ای است که می تواند تاثیرات بسیار قابل ملاحظه اقتصادی داشته باشد. همچنین می تواند در موضوع اشتغال که ما در فرجه دو سالانه توزیع می شود. هم بحث اقتصاد و هم بحث اشتغال آن که روی اقتصاد و اشتغال تاثیر جدی خواهد گذاشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران