همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1187 تاریخ : 1390/04/30-00:00:00
,20,
تاکید رئیس جمهور بر اجراى کامل دولت الکترونیک و طرح دورکارى

در دیدار مدیران استان تهران مطرح شد؛

تاکید رئیس جمهور بر اجراى کامل دولت الکترونیک و طرح دورکارى

،محمود احمدی‌نژاد در دیدار مدیران اجرایی استان تهران گفت: هر چند در نگاه اول تحقق طرح انتقال از تهران سخت و ناشدنی است اما این طرح شدنی است و باید به صورت جدی پیگیری شود

دولت الکترونیک و اجرای طرح دورکاری از جمله موضوعاتی بود که رئیس‌جمهور امروز در دیدار مدیران اجرایی استان تهران درباره آن سخن گفت و تاکید کرد: باید بسیاری از کارهای اداری بدون نیاز به رفت و آمد صورت گیرد.
محمود احمدی‌نژاد در این دیدار که در چارچوب سفر سوم استانی دولت به استان تهران برگزار شد، بر لزوم کاهش هزینه‌ها و صرفه‌جویی در وزارتخانه‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه هزینه‌های مصرفی در دولت نهم و دهم نسبت به کل بودجه کاهش بسیاری یافته است اما می‌توان بیش از این بر بهینه‌سازی هزینه‌ها تأکید و صرفه‌جویی کرد.
رئیس‌جمهور یکی از راهکارهای حل مشکلات پنهان استان تهران را کاهش تمرکز جمعیت در پایتخت دانست و گفت: هر چند در نگاه اول تحقق طرح انتقال از تهران سخت و ناشدنی است اما این طرح شدنی است و باید به صورت جدی پیگیری شود.
احمدی‌نژاد با اشاره به وجود بیشترین سرانه کارمند در تهران از مدیران، دستگاه‌های اجرایی خواست با پیگیری طرح کاهش کارکنان دولت موجب شکل‌گیری حرکتی شوند که مردم تأثیر آن را به نحو آشکار مشاهده کنند.
وی انتقال 5 میلیون نفر از استان تهران و 3 میلیون نفر از پایتخت را لازمه اجرای این طرح خواند و تأکید کرد: انتقال از تهران باید از دستگاه‌های اجرایی آغاز شود.
رئیس جمهور آلودگی هوا، ترافیک، ‌اتلاف وقت و فشارهای عصبی را از جمله عوارض جمعیت بالای استان تهران خواند و گفت: برغم همه اقدامات صورت گرفته نظیر ساخت بزرگراه ها و ایجاد تاسیسات حمل و نقل در تهران، هنوز شرایط رضایت بخشی برای زندگی در تهران وجود ندارد از این رو باید با تغییر نگاه به گونه ای دیگر برای پایتخت برنامه ریزی کرد.
احمدی نژاد اظهار داشت: تجربه نشان داده است که همواره سرعت افزایش جمعیت و تقاضا برای جابجایی و رشد بیش از ساخت و ساز هایی است که انجام می شود بنابراین باید اقداماتی برای کاهش جابجایی و سفرهای شهری انجام داد.
رئیس جمهور استفاده از امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و بهره برداری از ظرفیت هایی همچون شبکه داخلی دولت و امکان امضای الکترونیک را در قالب طرح دورکاری ضروری خواند و تصریح کرد: باید حداقل 40 درصد از کارکنان دستگاه ها در قالب این طرح در خانه بکار گرفته شوند.
وی تقویت خانواده و آرامش تهران را از مزیت های اجرای طرح دورکاری برشمرد و افزود: باید از همه امکانات و طرح ها برای کاهش مشکلات شهر تهران استفاده کرد، زیرا تهران مرکز کشوری است که باید الهام بخش و پرچمدار همه ملت های جهان باشد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 153
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران