همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1182 تاریخ : 1390/04/30-00:00:00
,10,
دلسردی دانش آموختگان فرش پس از فارغ التحصیلی!

دلسردی دانش آموختگان فرش پس از فارغ التحصیلی!

رییس اتحادیه صنف فرش دستباف کرمان گفت: دانش آموختگان رشته فرش پیشرفتی برای این صنعت به همراه نداشته‌اند.


به گزارش روز پنج شنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت :     محمد رضا وزیری نس  در  منطقه کویر، تصریح کرد: به علت دستمزد کمی که عاید بافندگان فرش می‌شود، رغبتی در آنها در ادامه کار وجود ندارد.
    
    وی با بیان این‌که بافندگانی که در حال حاضر فرش تولید می‌کنند اغلب از افراد مسن هستند، عنوان کرد: دانشجویانی که در رشته فرش تحصیل کرده‌اند بیش تر از آنکه در قسمت عملی کار کنند در بعد تئوری تحصیل کرده‌اند که این امر جوابگو نیست.
    
    وزیری نسب ادامه داد: آموزش تئوری‌های علم فرش هیچگونه کاربردی برای پیشرفت صنعت فرش به همراه نداشته است، ضمن آنکه دانش آموختگان پس از فارغ التحصیلی دلسرد نیز شده‌اند. بهتر آن بود که در زمان تحصیل، این فن به صورت عملی به آنها کارآموزی می شد.
    
    وی تصریح کرد: دولت در زمینه فرش مخارج کلانی انجام می‌دهد که اغلب تاثیری در بهبود بازار ندارد. توصیه می شود جهت رونق این صنعت از افراد سنتی و کارآزموده استفاده شود.
    
    رییس اتحادیه صنف فرش دستباف کرمان اظهار داشت: تحصیل علم در این صنعت به تنهایی جوابگو نیست.
    
    وزیری نسب عنوان کرد: بعد از انقلاب دخالت ارگان‌های مختلف صدمات فراوانی به این صنعت دیرپا وارد کرده است که امیدواریم در آتیه فرش ایران جایگاه واقعی خود را بازیابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران