همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1132 تاریخ : 1390/04/29-00:00:00
,8,
همه زنان سرپرست خانوار بیمه می شوند

همه زنان سرپرست خانوار بیمه می شوند

:تا سال 92 یعنی سال آخر فعالیت دولت دهم، 200 هزار واحد مسکونی برای مددجویان و معلولان تحت پوشش سازمان بهزیستی در سراسر کشور ساخته می شود.

 

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت :احمد اسفندیاری، سرپرست سازمان بهزیستی کشور، با اعلام این خبر در آیین افتتاح پروژه های مسکن بهزیستی در مشهد خاطرنشان کرد: در فرآیند نهضت مسکن برای تامین سرپناه مددجویان و نیز معلولان عزم ملی میان دولت، موسسات خیریه مسکن ساز و نهادهای حمایتی ایجاد شده و طی چند سال آینده هیچ یک از این عزیزان مشکل مسکن نخواهند داشت  .

 وی افزود:  بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و راهبرد دولت در حوزه بهزیستی، با تحویل واحدهای مسکونی مورد نظر به مددجویان، تا پایان سال شاهد رشد قابل توجهی در حوزه مسکن مددجویان بهزیستی خواهیم بود و بر اساس هماهنگی های انجام شده هیچ یک از مددجویان برای تامین مسکن نیازی به آوردن ضامن ندارند  .

وی در باره میزان و درصد مددجویان و معلولان بهزیستی که در انتظار تحویل مسکن هستند، متذکر شد: در حال حاضر اقدامات خوبی برای تامین مسکن مددجویان متقاضی در سراسر کشور صورت گرفته است و امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال 92 تمام متقاضیان مسکن در حوزه بهزیستی از مسکن مطلوب برخوردار شوند  .

 اسفندیاری با اشاره به هفته بهزیستی در تشریح برنامه های دولت در این هفته بیان کرد: هم اکنون هماهنگی های لازم انجام شده ودر این هفته 600 پروژه در قالب حوزه های اجتماعی، توان بخشی و پیشگیری در سراسر کشور اجرایی شود که در این راستا اعتباری در حدود 35 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است  .

سرپرست بهزیستی کشور با اشاره به برنامه های سازمان بهزیستی کشور برای ایجاد فرصت اشتغال در گروه هدف تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: ایجاد ظرفیت های اشتغال یکی از برنامه های اصلی سازمان بهزیستی کشور است  .

 اسفندیاری گفت: بر این اساس در اکثر استان این طرح اجرا می شود و تا پایان سال ایجاد 100 هزار فرصت شغلی برای مددجویان بهزیستی کشور در اولویت های این سازمان منظور شده است  .

این مسؤول در اشتغال مددجویان درباره استخدام 3درصد معلولان در ادارات متذکر شد: برای اجرا شدن این قانون در سطح ادارات و وزارتخانه ها همه تلاش خودمان را بکار می گیریم ولی هنوز هم متاسفانه مشکلاتی در کشور وجود دارد  

 سرپرست سازمان بهزیستی کشور در ادامه در باره زنان سرپرست خانوار و مشکلات اعتباری کمیته امداد برای تامین معیشت این افراد خاطر نشان کرد: با اشاره به اهمیت موضوع، سازمان بهزیستی آماده است تا تمامی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد را با بودجه ای که برای آن ها اختصاص داده شده قبول کرده و تحت پوشش قرار دهد.

 این مقام حمایتی کشور در پایان اظهاراتش متذکر شد: تمامی مددجویان براساس کد ملی، ردیف اعتباری خاص دارند و سازمان بهزیستی به عنوان یک سازمان حمایتی و مددکاری تخصصی، با پرداخت مستمری مشکل اقتصادی مددجویان را حل می کند.

 سرپرست بهزیستی، تحت پوشش بیمه قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار را از برنامه های مهم دولت عنوان کرد و افزود: بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار در دستور کار سازمان است و همه زنان سرپرست خانوار در آینده از شرایط بیمه تامین اجتماعی برخوردار خواهند شد.

اسفندیاری درباره ساز و کار این بیمه ها خاطرنشان کرد: بخشی از اعتبار مورد نیاز بیمه تامین اجتماعی در قالب اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها تامین می شود و بخش دیگر از این اعتبار را سازمان بهزیستی کشور هزینه می کند.

تهمینه شکیب، مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی نیز در مراسم افتتاح همزمان خانه های معلولان و مددجویان سراسر کشور اظهار داشت: در حال حاضر بهزیستی، در جهت جهاد اقتصادی و بها دادن به سرمایه انسانی تلاش می کند و باید تلاش شود از سرمایه مهم نیروی انسانی که برای حل مشکلات مددجویان در بهزیستی و نیز در مرکز خیریه وجود دارند استفاده بهینه صورت گیرد.

 به گفته شکیب، موضوع مسکن از جمله نیاز های ضروری است که تهیه آن برای همه سخت و مهم است و هم اکنون در کشور ما بیش از 65 درصد از سبد اقتصادی خانواده را هزینه مربوط به مسکن به خود اختصاص می دهد.

مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی متذکر شد:پیشتر سطح مشارکت مردمی این سازمان حدود 7 میلیارد تومان در 4 سال بود، که با مشارکت وسیع نیکوکاران این رقم پارسال به 100 میلیارد تومان رسید و هم اینک خدمات بهزیستی در خراسان رضوی به 320 هزار نفر ارائه می شود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 199
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران