بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520390 تاریخ : 1399/07/08-11:48:18
,11,
109 هزار خانه خالی شناسایی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی:

109 هزار خانه خالی شناسایی شد

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان در مرحله اول 109 هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.

به گزارش بانک و صنعت، محمود محمودزاده در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: با شروع عملیات اجرایی سامانه ملی املاک و اسکان با ارسال 1.5 میلیون پیامک برای مالکین در مرحله اول 109 هزار واحد خالی تاکنون شناسایی شده است.

محمودزاده گفت: در سامانه املاک و اسکان تاکنون برای 13 میلیون و 400 هزار واحد خالی شناسنامه ایجاد کرده ایم که حدود 50 درصد املاک کشور است.

او با بیان اینکه خلاء قانون نداریم، درباره نحوه شناسایی خانه های خالی گفت: خانه های خالی از تقاطع گیری اطلاعاتی که از دستگاه های مختلف جمع آوری می گردد، شناسایی می شوند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: تا تصویب و اجرای قانون جدید، بر اساس قانون قبل از خانه های خالی مالیات اخذ می شود.

محمودزاده گفت: هدف از اجرای این قانون فقط تشویق و ترغیب مالکین برای عرضه واحدهای خالی به بازار است و هیچ اجباری در کار نیست مالکان می توانند خانه هایشان را اجاره ندهند، اما باید مالیات آن را بدهند. واحدهای بسیاری داریم که استفاده نمی شود و این آسیب های اقتصادی و اجتماعی در پی دارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران