همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1045 تاریخ : 1390/04/23-00:00:00
,8,
توسعه بازار بیمه کشور با ارائه پوشش‌های بیمه‌ای به کشور‌های همسایه

توسعه بازار بیمه کشور با ارائه پوشش‌های بیمه‌ای به کشور‌های همسایه

رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم تأسیس شرکت بیمه "ما " اظهارداشت: حضور شرکت‌های جدید بیمه‌ای نقش مؤثری در افزایش ضریب نفوذ صنعت بیمه در کشور دارد البته این حضور باید هم

 به گزارش روز پنج شنبه شبکه تحلیلی، خبری بانک و صنعت :جواد فرشباف ماهریان با اشاره به اینکه بیمه مرکزی امیدوار است این شرکت بیمه توانایی ارائه پوشش‌های مطلوب در شأن مردم جامعه داشته باشد، گفت: رعایت مدیریت ریسک، استفاده از ظرفیت‌های سهامدارن و اجرای عملیات بیمه‌گری مناسب در سطح شرکت‌های بیمه توسعه بازار صنعت بیمه کشور را با رشد قابل‌ توجهی همراه خواهد کرد.

به گفته فرشباف ارائه پوشش‌های جدید در رفع نیازهای فعالان اقتصادی و اجتماعی جامعه تا حد مطلوبی در توسعه کشور نقش مؤثری را ایفاء می‌کند.

فرشباف در ادامه به مطالعات پژوهشکده بیمه در تأسیس شرکت‌های جدید بیمه‌ای اشاره کرد و افزود: براساس مطالعات این پژوهشکده صنعت بیمه کشور تا رسیدن به حد مطلوب، فضای زیادی برای ایجاد شرکت‌های جدید بیمه‌ای به بازار دارد اما در این راستا باید نظارت‌های مناسبی بر فعالیت شرکت‌های بیمه به وجود آید تا هر روز شاهد یک بازار رقابتی سالم در صنعت بیمه باشیم.

وی معتقد است در یک بازار رقابتی سالم همه سهامدارن و بیمه‌شدگان می‌توانند به سودهای مطلوب دست پیدا کنند و در آینده شاهد رشد اقتصاد کشور در بخش‌های مختلف خواهیم بود. وی با اشاره به اینکه میان صنعت بیمه و تولید ناخالص داخلی یک ارتباط هم‌افزایی وجود دارد، تصریح کرد: به هر میزان که ضریب نفوذ صنعت بمیه در کشور افزایش پیدا کند در راستای آن تولید ناخالص داخلی کشور نیز با رشد معادل آن همراه خواهد شد.

فرشباف در ادامه اضافه‌کرد: با اصلاح نظام تعرفه و آزادسازی قیمت‌ها مطابق مصوبات شورای عالی بیمه مسئولیت تعیین نرخ‌ها به هیأت مدیره شرکت‌های بیمه واگذار شده است که البته اگر تخلفاتی از جانب شرکت‌های بیمه در این خصوص انجام شود بیمه مرکزی تمام اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

به گفته وی، با همکاری شرکت‌های بیمه و ایجاد یک بازار رقابتی سالم و استفاده از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف اقتصادی در صنعت بیمه در آینده خواهیم توانست علاوه بر رفع نیاز‌های بیمه‌ای داخل کشور برای توسعه بازار پوشش‌های بیمه را به کشورهای منطقه نیز عرضه کنیم  .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 239
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران