همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 1021 تاریخ : 1390/04/22-00:00:00
,6,
خودروسازان قیمت خودرو را تعیین می کنند!

در صورت تصویب،

خودروسازان قیمت خودرو را تعیین می کنند!

برغم نظارت های مناسبتی و کنترل های متناوب ، قیمت خودرو های داخلی هر سال به بهانه های بدون آنکه کیفیت آن ها ارتقا یابد ، افزایش می یابد، حال اینکه خودشان بخواهند قیمت گذاری کنند، تصور کنید، چه می شود.!

دبیر انجمن خودروسازان،با تدوین آیین‌نامه فروش خودرو، قیمت‌گذاری خودرو به خودروساز واگذار می‌شود.

 

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تخصصی بانک و صنعت، احمد نعمت‌بخش  در مورد تدوین آیین‌نامه قیمت‌گذاری خودرو با بیان مطلب بالا اظهار کرد: اگر این آیین‌نامه تصویب شود، قیمت خودرو هم مانند سایر محصولات توسط تولیدکننده تعیین می‌شود.

با وجود این‌که هنوز هیچ کدام از دست‌اندرکاران تدوین این آیین‌نامه در مورد جزئیات آن اظهار نظر نمی‌کنند، اما گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که مراحل تدوین این آئین‌نامه توسط انجمن‌های خودروساز، قطعه‌ساز و خدمات پس از فروش با مشارکت وزارت صنایع و معادن و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) نهایی شده است.

در حال حاضر تصویب این آیین‌نامه در انتظار تشکیل جلسه شورای سیاست‌گذاری خودروست تا پس از نهایی شدن به خودروسازان ابلاغ شود.

آیین‌نامه فروش خودرو برای تنظیم روابط فروشنده و خریدار خودرو تدوین شده و کارشناسان امیدوارند که به ایجاد ضابطه در بخش فروش خودرو کمک و نقش دولت را در قیمت‌گذاری این کالای غیر ضروری کم‌رنگ کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 227
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران