در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518483 تاریخ : 1399/06/05-15:47:14
,17,
10 میلیون تن کالای اساسی از گمرک ترخیص شد

معاون فنی و امور گمرکی:

10 میلیون تن کالای اساسی از گمرک ترخیص شد

معاون فنی و امور گمرکی با اشاره به ترخیص 10 میلیون تن کالای اساسی در پنج ماهه امسال در 25 گروه کالایی، گفت: اکنون با وجود شرایط بحرانی کرونا و تحریم های اقتصادی رکورد جدیدی در ترخیص اقلام مورد نیاز کشور، ثبت شده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از گمرک ایران، مهرداد جمالی ارونقی تصریح کرد: موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور به سه میلیون و 327 هزار تن رسیده که این اقلام در بنادر امام خمینی (ره) ، شهیدرجایی، انزلی، امیرآباد، شهیدباهنر، بوشهر، چابهار، خرمشهر، نوشهر، فریدونکنار و آستارا موجود است و شامل مواد اولیه مربوط به خطوط تولیدی، ماشین آلات و تجهیزات مربوط به پروژه ها، اقلام واسطه ای تولید یا سرمایه ای می شود.
وی کانتینرهای پر وارداتی موجود در بنادر کشور را نزدیک به 28 هزار دستگاه برشمرد و افزود: اکثر این کانتینرها در بندر شهیدرجائی دپو شده و حاوی کالاهای اساسی و غیر اساسی است.
ارونقی با اشاره به این موضوع که در پنج ماهه بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی در 25 گروه کالایی با ارزش بالغ بر 4.7 میلیارد دلار از گمرکات وارد کشور شده، خاطرنشان کرد: مقایسه با سال های گذشته نشان می دهد با وجود شرایط بحرانی کرونا و تحریم های اقتصادی، این آمار رکورد جدیدی در ترخیص اقلام اساسی و ضروری مورد نیاز کشور از گمرکات به شمار می رود.
به گفته وی، با پیگیری های صورت گرفته، مشکل واردات اقلام مربوط به واحدهای تولیدی نیز در اسرع وقت رفع شده و قابل ترخیص است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران