صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517765 تاریخ : 1399/05/23-13:58:28
,25,
یک گام تا اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه خانه بندرعباس با راهبری ایمیدرو

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس:

یک گام تا اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه خانه بندرعباس با راهبری ایمیدرو

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: با توجه به برنامه تاسیس شرکت برای اجرای پروژه انتقال پساب تصفیه خانه بندرعباس به منظور تهیه آب صنایع، برنامه های این منطقه با حمایت ایمیدرو به زودی اجرایی می شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از ایمیدرو، حسن خلج طهرانی افزود: منطقه ویژه خلیج فارس به نمایندگی از ایمیدرو و شرکت های مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس مانند فولاد هرمزگان، فولاد کاوه، صبا فولاد، مادکوش ، ملی مس ایران ، ستاره سیمین هرمز( کنسرسیوم 10 میلیون تن فولاد ) و پالایشگاه نفت بندرعباس که نیازمند آب هستند در قالب یک کنسرسیوم، شرکت تأمین توسعه و زیرساخت را در حال تشکیل دارند و سهامداران این شرکت هستند.

وی افزود: وظیفه این صندوق کارهای اولیه برای خرید آب تضمینی از شرکت ژرف کار جم و احداث واحد شیرین سازی آب از پساب بندرعباس و دیگر زیرساخت از جمله برق و... است.

وی در راستای روند اجرایی این پروژه تشریح کرد: این پروژه تا مرحله آماده سازی قرارداد نیز پیش رفته است.

خلج طهرانی با بیان اینکه افق نیاز آب منطقه ویژه خلیج فارس در طول روز 220 هزار مترمکعب است، عنوان کرد: مشکل ورود پساب فاضلاب بندرعباس به دریا، سالیان طولانی یکی از معضلات شهری این شهرستان بود که بوی نامطبوع آن در اطراف خورهای شهر باعث نارضایتی شهروندان شده بود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس با اعلام اینکه اجرای این طرح یکی از اساسی ترین مطالبات مردم این منطقه بوده است، گفت: منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس امید دارد بتواند این پروژه را با ارایه یک بسته یکپارچه که شامل توسعه و بازسازی شبکه، ارتقا پمپاژ و بازسازی، ارتقا و ساماندهی تصفیه خانه فعلی، خط انتقال و پمپاژ پساب و شیرین سازی این پساب به بهره برداری برساند و آب مورد نیاز صنایع غرب بندرعباس را تأمین کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران