سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 280181 تاریخ : 1396/03/09-12:33:08
,16,
یک هزار و 497 قلم کالا در سامانه شناسه کالا ثبت می شود

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت:

یک هزار و 497 قلم کالا در سامانه شناسه کالا ثبت می شود

پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت کل اقلام مشمول سامانه شناسه کالا را یک هزار و 497 قلم کالا اعلام کرد و از ثبت شناسه برای حدود 400 هزار قلم کالای دارویی با راه اندازی این سامانه خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ، یدالله صادقی در نشست خبری با اصحاب رسانه، که به منظور رونمایی از سامانه شناسه کالا برگزارشد، اظهار کرد: با رونمایی از سامانه شناسه کالا امکان ایجاد شناسه و کد رهگیری برای کالاها به صورت الکترونیکی فراهم شد.

وی با تاکید بر این موضوع که انبارهای نگهداری کالا نیز باید نسبت به دریافت شناسه انبار در سامانه جدید شناسه کالا اقدام کنند، عنوان کرد: شفاف سازی فرآیندهای تجاری با امکان رصد و کنترل کالا از لحظه ورود و تولید تا مرحله عرضه، با سامانه الکترونیکی شناسه کالا فراهم می شود.
صادقی، کاهش هزینه اسناد مبادله شده، کاهش زمان و شفاف سازی بیشتر از مهمترین اهداف راه اندازی سامانه شناسه کالا دانست و افزود: کل اقلام مشمول این قواعد یک هزار و 497 کالا خواهد بود که حدود 400 هزار قلم کالای دارویی در حوزه پزشکی نیز باید گام به گام وارد سامانه شوند.
وی با اشاره به این موضوع که برای شفافیت بیشتر از سیستم های مالی مانند pos نیز استفاده خواهد شد، گفت: تمامی کالاهای عرضه شده در بازار باید شناسه کالا منطبق بر شناسنامه کالا را دریافت کنند که شناسنامه کالا خصوصیات، ابعاد و رنگ کالاها را معرفی می کند و بین هشت تا 12 رقم ویژگی مختلف برای کالاها متغیر است.
معاون اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسه را سبب ایجاد امکان تمایز بین کالاها در عرضه دانست و گفت: خاصیت کد رهگیری نیز این است که امکان تمایز بین تعداد اقلام از هر کالا را فراهم می آورد.
در پایان این نشست خبری پس از رونمایی رسمی از سامانه، به صورت دمو و آزمایشی نحوه ثبت چند قلم کالای مختلف برای خبرنگاران توضیح داده شد.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 188
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه