در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522384 تاریخ : 1399/08/17-09:33:32
,11,
یک هزار و 394 میلیارد ریال طرح راهداری در شمال سیستان و بلوچستان افتتاح شد

توسط وزیر راه و شهرسازی

یک هزار و 394 میلیارد ریال طرح راهداری در شمال سیستان و بلوچستان افتتاح شد

6 طرح راهداری شمال سیستان و بلوچستان با اعتبار یک هزار و 394 میلیارد ریال توسط وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل ازوزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری از این طرح ها که در پایانه مرزی میلک برگزار شد، گفت: دولت با توجه به ظرفیت های سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف از جمله تجارت و ترانزیت اهتمام ویژه برای توسعه همه جانبه آن دارد.

محمد اسلامی افزود: در سفر دو روزه به سیستان و بلوچستان یک هزار و 200 میلیارد تومان طرح افتتاح و عملیات ساخت حدود 2 هزار میلیارد تومان طرح نیز به منظور توسعه هر چه سریعتر این استان آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح های افتتاح شده حوزه راهداری شمال سیستان و بلوچستان گفت: روکش آسفالت 545 کیلومتر از محورهای مواصلاتی و همچنین آسفالت 85 کیلومتر از راههای روستایی در قالب طرح ابرار با اعتبار 552 میلیارد ریال و بازگشایی محورهای ارتباطی جدید روستایی به طول 172 کیلومتر با اعتبار بالغ بر 145 میلیارد ریال از مهمترین طرح های افتتاح شده در حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شمال سیستان و بلوچستان بود.

اسلامی با اشاره به اینکه تعمیر، بازسازی و نوسازی ماشین آلات گزینه بسیار مناسبی جهت افزایش عمر کاری این دسته از ناوگان به شمار می رود، گفت: اورهال اساسی 9 دستگاه و بازسازی 37 دستگاه ماشین آلات راهداری با اعتبار بالغ بر 58 میلیارد ریال نیز از دیگر اقدامات ارزشمند اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از توان نیروهای متخصص بومی استان بوده است.

وی ادامه داد: همچنین مجتمع خدمات رفاهی بین راهی آبیل در محور زهک - میلک به مساحت چهار هکتار و با اعتبار 60 میلیارد ریال و تعمیرات ابنیه فنی با اعتبار بیش از 12 میلیارد ریال نیز در حوزه اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان به بهره برداری رسید.

وی با تاکید بر اهمیت پایانه های مرزی گفت: از آنجایی که ظرفیت های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط خارجی با کشورهای همسایه به ویژه افغانستان و پاکستان فرصت های صادراتی بسیار خوبی برای کشور فراهم نموده است توسعه پایانه های مرزی این استان در اولویت این وزارتخانه قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ظرفیت های داخلی در حوزه تولید فراتر از نیازهای کشور است گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا با اتکا به ظرفیت های داخلی و کاهش وابستگی ها به نفت، شاهد صادرات قابل توجه در سال جاری بودیم که اتفاق بزرگی در حوزه اقتصادی محسوب می شود.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان نیز در آیین با بیان اینکه حجم تردد کامیون های صادراتی و ترانزیتی در پایانه مرزی میلک از 240 دستگاه به حدود 400 دستگاه افزایش پیدا کرده است، گفت: از آنجایی که این پایانه مرزی اهمیت بسزایی در توسعه اقتصاد منطقه و حمل و نقل بین المللی و افزایش مبادلات با کشور افغانستان دارد عملیات توسعه محوطه آن از نظر فیزیکی به منظور ارائه خدمات بهتر به مسافران، صاحبان کالا و رانندگان در سطح استانداردهای ملی و بین المللی در حال انجام است.

ایوب کرد افزود: همچنین این اداره کل با توجه به اهمیت پایانه مرزی میلک علاوه بر توسعه محوطه آن، اقداماتی نظیر اصلاح روشنایی، تخصیص کانکس جدید جهت استقرار نیروهای مرزبانی و تامین نیازمندی های اعلام شده مرزبانان، اصلاح نواقص جزئی در دیوارکشی و پاکسازی فضای پایانه مرزی از ضایعات، لاستیک و کانکس های فرسوده را توسط اکیپ راه سازی و راهداری وحدت سیستان مورد توجه قرار داده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 179
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران